Օրվա թեմա 10:25 23/01/2014
«Ադրբեջանը շարունակում է հայ-ադրբեջանական սահմանի և ղարաբաղա-ադրբեջանական զորքերի շփման գծի տարբեր հատվածներում խախտել հրադադարի ռեժիմի կանոնները: Այս գիշեր, հրադադարի ռեժիմի կանոնների խախտման դեպքերն աննախադեպ էին»,- Panorama.am-ի հարցին, թե ինչպիսին է իրավիճակը սահմանագծին, ասաց պաշտպանության նախարարի մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը:
Նրա խոսքերով, հակառակորդը հրադադարի ռեժիմի կանոնները գիշերվա ընթացքում խախտել է 300 անգամ, ինչը գերազանցում է նախորդ երկու օրերի խախտումների քանակին:
Ա. Հովհաննիսյանը նշեց, որ ՀՀ ԶՈՒ առաջապահ ստորաբաժանումները պատասխան կրակ են բացել` լռեցնելու հակառակորդի ակտիվությունը:
Վերջինս նաև հավելեց, որ հայկական կողմը զոհեր և վիրավորներ չունի:
Հարցին, թե ինչպիսի իրավիճակ է այս պահին, Ա. Հովհաննիսյանը տեղեկացրեց, որ ներկայումս սահմանագծին հարաբերական անդորր է:

Общество 10:48 23/01/2014
«Азербайджан продолжает нарушать режим прекращения огня на разных участках армяно-азербайджанской границы и линии соприкосновения карабахских и азербайджанских вооруженных сил. Минувшей ночью случаи нарушения режима прекращения огня были беспрецедентными», - об этом в беседе с корреспондентом Panorama.am сообщил пресс-секретарь Министерства обороны Армении Арцрун Ованнисян, комментируя ситуацию на границе.
По его словам, противник нарушил режим прекращения огня 300 раз, что превышает число нарушений за минувшие два дня.
Арцрун Ованнисян добавил, что передовые подразделения ВС Армении открывали ответный огонь с целью пресечь активность противника. По его словам, жертв и раненых с армянской стороны нет.