«Հայկական ժամանակ»-ի լրագրողի նկատմամբ քրեական գործ է հարուցվել
Այսօր առավոտյան տանից դուրս գալիս «Հայկական ժամանակ» օրաթերթի լրագրող Հայկ Գևորգյանը բերման է ենթարկվել ոստիկանության բաժանմունք, այնուհետև ձերբակալվել: Լուրը Panorama.am-ի թղթակցի հետ զրույցում հաստատեցին «Հայկական ժամանակ»-ի խմբագրությունից:
Ոստիկանության լրատվական ծառայությունից Panorama.am-ին տեղեկացրին, որ Հայկ Գևորգյանի նկատմամբ քրեական գործ է հարուցվել ՀՀ ՔՕ 242 հոդվածի 1-ին մասի այն է` «Ավտոմեքենա կամ մեխանիկական այլ տրանսպորտային միջոց վարող անձի կողմից ճանապարհային երթևեկության կամ տրանսպորտային միջոցների շահագործման կանոնները խախտելը, որը մարդու առողջությանն անզգուշությամբ պատճառել է ծանր կամ միջին ծանրության վնաս և 244-րդ հոդվածի «Ճանապարհատրանսպորտային պատահարի վայրը թողնելը տրանսպորտային միջոց վարող եւ ճանապարհային երթեւեկության կամ տրանսպորտային միջոցների շահագործման կանոնները խախտած անձի կողմից» հատկանիշներով:
Նույն ծառայությունից Panorama.am-ին տեղեկացրին, թե Հայկ Գևորգյանը հետախուզման մեջ է գտնվել, սակայն, գործընկերները պնդում են, թե Հայկը ամեն օր եկել է աշխատանքի, անգամ նախօրեին ներկա է գտնվել ֆինանսների նախարար Վաչե Գաբրիելյանի ասուլիսին և հարցեր տվել, անգամ եղել է կառավարության երեկվա նիստին ու շենքի առջև լուսանկարահանումներ կատարել:

15:28 03/02/2012 » Право
Корреспондент газеты «Айкакан жаманак» (Армянское время) Айк Геворкян сегодня утром, при выходе из дома был доставлен в отделение полиции, после чего задержан. Это сведение корреспонденту Panorama.am подтвердили в редакции газеты.
В пресс-службе полиции корреспонденту Panorama.am сообщили, что в отношении Айка Геворкяна возбуждено уголовное дело по признакам 1 части ст. 242 (Нарушение лицом, управляющим автомобилем или другим механическим транспортным средством, правил дорожного движения и эксплуатации транспортных средств, причинившее по неосторожности тяжкий или средней тяжести вред здоровью человека) и ст. 244 (Оставление места дорожно-транспортного происшествия) УК Армении.
Нашему корреспонденту также сообщили, что Айк Геворкян находился в розыске, однако его коллеги утверждают, что Айк каждый день приходил на работу, и даже накануне присутствовал на пресс-конференции министра финансов РА Ваче Габриеляна, задавал вопросы, присутствовал также на заседании правительства и делал фотосъемку перед зданием правительства.