Իրավունք 10:35 18/07/2016
Հուլիսի 17-ին Երևանի տարբեր վայրերից ոստիկանության տարբեր բաժիններ բերման ենթարկվածները ազատ են արձակվել: Այդ մասին Panorama.am-ին տեղեկացրին ոստիկանության լրատվական ծառայությունից:
Ոստիկանությունից, սակայն, չասացին, թե որքան է եղել բերման ենթարկվածների թիվը: Տարբեր տեղեկությունների համաձայն, նրանց թիվը անցել է 100-ից:
«Մենք այդ մասին ավելի ուշ կհաղորդենք», -ասացին ոստիկանության լրատվական ծառայությունից:
Նշենք, որ նախօրեին Ոստիկանության Էրեբունի վարչական տարածքում գտնվող Պետական պահպանության ծառայության գունդը գրավվել էր «Սասնա ծռեր» խմբի կողմից:
Վերջինները, որոնց կազմում շուրջ 25 մարդ կա, պատանդ են պահում ոստիկանության պաշտոնյաների, այդ թվում՝ ՀՀ փոխոստիկանապետ Գուրգեն Եղիազարյանին և Երևանի փոխոստիկանապետ Վալերի Օսիպյանին:

11:51 18/07/2016 Armenia
All persons detained on July 17 and taken to different police departments have been released, the press service of the Police informed Panorama.am.
However, they refused to say how many people had actually been detained. According to different source, the number reached 100.
“We’ll report on that later,” the press service of the Police said.
To remind, since July 17, Erebuni Police HQ has been occupied by a group of gunmen identifying themselves as “The Daredevils of Sassoun”.
The group has around 25 members who have taken policemen hostages, including deputy chief of the RA Police, Gurgen Yeghiazaryan and deputy chief of Yerevan Police, Valeri Osipyan.