Քաղաքական 10:36 15/07/2017
«Panorama.am»-ի թղթակցի հետ զրույցում Պաշտպանության նախարարի մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը անդարդարձավ Ադրբեջանի պաշտպանության նախարար Զաքիր Հասանովի այն հայտարարությանը, թե՝  իրենք ունեն հակամիջոց, որով կարող են խոցել հայկական «Իսկանդեր» համակարգերը և որ դրանք մոդելավորել են և ստացել դրական արդյունքներ:
«Զաքիր Հասանովը աչքի է ընկնում դասակի հրամանատարից էլ ցածր մակարդակի գիտելիքներով, ինչը դրսևորել է բազմիցս: Այստեղ ևս պարոն Հասանովը հեռու չի գնացել: «Իսկանդեր» համակարգի հրթիռներին խոցելը մեղմ ասած անհնար է որևէ ադրբեջանական համալիրով: Ադրբեջանի սպառազինության մեջ կա իսրայելական «Բարակ» ԶՀՀ, որը նրանք ցուցադրել են, խոսք էր գնում նաև ավելի թույլ համալիրների` «Երկաթե Գմբեթ»-ի ձեռքբերման մասին: Այս համալիրներից որևէ մեկը ի վիճակի չէ խոցել «Իսկանդեր»-ի հրթիռին: Զարմանալի է՝ աշխարհի ամենակատարյալ հակահրթիռային` «Ստանդարտ», «ԹՀԱԱԴ», «Փետրիոտ» համալիներ ունեցող ամերիկյան բանակի ներկայացուցիչները, տասնյակ մոդելավորումներ անցելուց հետո էլ վստահորեն չեն խոսում Իսկանդերիներին խոցելու մասին:
Նրանք անթաքույց նշում են, այս զինատեսակի մեծ վտանգի և գրեթե անխոցելիության մասին, իսկ Հասանովի համար այս հրթիռը արդեն հաղթահարված է: Մյուս կողմից որևէ զարմանալու բան չկա մի մարդու համար, ով չափազանց ցածր մասնագիտական գիտելիքներ ունի և աչքի է ընկնում դատարկախոսությամբ»,- նշեց Հովհաննիսյանը:

12:06 15/07/2017 Armenia
Iskander missiles are impossible to be shot down by any Azerbaijani weapon, Armenian Defense Ministry's spokesman Artsrun Hovhannisyan said in an interview with Panorama.am, commenting on the recent statement by Azerbaijan’s Defense Minister Zakir Hasanov, claiming that the Azerbaijani armed forces possess anti-missile weapons capable of shooting down Armenia’s Iskander missile systems.
“Zakir Hasanov stands out with his low level of knowledge, which is at lower level than the one of a platoon commander. He has shown it in multiple occasions. To put it mildly, it is impossible to shoot down Iskander missiles by any system of Azerbaijan. That country’s arsenal features Israeli Barak 8 missile system, which they have put on display. The claims also referred to the purchase of a weaker Iron Dome Weapon System. None of these systems is capable of downing the Iskander Missile,” the spokesman noted, adding that the U.S. Army officers having the most powerful missile defense systems like Standard, Terminal High Altitude Area Defense (THAAD) and Patriot, do not confidently claim about downing Iskander missiles even after those weapons undergo multiple modifications.
“They (the U.S. military) openly point out the great danger and invulnerability of this weapon, however Zakir Hasanov has already overcome that weapon. On the other hand, there is nothing surprising when this is stated by a person with a very low level of professional knowledge and known for his empty talks,” Mr. Hovhannisyan added.