ՀՀ-ում ԻԻՀ դեսպան. Հայաստանի և Իրանի հարաբերությունների ընդլայնումը պետք է շարունակական լինի
Այդ մասին իրանական «ԻՍՆԱ» լրատվական գործակալության հաղորդմամբ՝ հայտարարել է ՀՀ-ում ԻԻՀ նորանշանակ դեսպան Մոհամմադ Ռեիսին:
Դեսպան Ռեիսին Իրանից ժամանած պատվիրակության անդամների հետ ունեցած հանդիպման ժամանակ, անդրադառնալով հայ-իրանական վաղեմի հարաբերություններին, նշել է, որ Իրանի և Հայաստանի միջև հաստատված բարեկամական հարաբերությունները վկայում են, որ երկու երկրներն ամուր կամք ունեն ավելի շատ ընլայնել երկկողմ հարաբերությունները:
Համաձայն տեղեկատվության՝ Իրանի գյուղատնտեսության նախարարությունից և այլ գերատեսչություններից Հայաստան ժամանած հյուրերը հանդիպումներ կունենան ՀՀ գյուղատնտեսության փոխնարարի, Սյունիքի և Արմավիր մարզպետարանի պաշտոնյաների հետ:
Իրանից ժամանած հյուրերը կայցելեն դեղագործական արտադրամասեր, գյուղմթերքների վերամշակման գործարաններ, հայ գործընկերների հետ կքննարկեն հակակարկտային կայանների և սպանդանոցների ոլորտին առնչվող հարցեր:

Политика 13:29 26/09/2012
Посол ИРИ в Армении: Расширение отношений между Ереваном и Тегераном должно носить продолжительный характер
Расширение отношений между Арменией и Ираном должно носить продолжительный характер. Об этом, как сообщает иранское информационное агентство «ИСНА», заявил новый посол ИРИ в Армении Мохаммад Реиси.
Касаясь на состоявшейся с членами прибывшей из Ирана делегации встрече многолетних армяно-иранских отношений, посол подчеркнул, что дружественные отношения между двумя странами свидетельствуют о решимости обеих стран расширить эти отношения.
Согласно информации, прибывшие в Армению гости, представляющие министерство сельского хозяйства и другие ведомства Ирана, проведут встречи с замминистра сельского хозяйства Армении, должностными лицами областной администрации Сюника и Армавира.
Кроме того, в рамках визита гости посетят цеха по производству лекарственных препаратов, заводы по переработке сельскохозяйственной продукции, обсудят с партнерами из Армении вопросы, связанные с работой противоградовых станций и скотобоен.