Քաղաքական 16:58 13/02/2014
ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի ամերիկացի համանախագահը կողմ է ԼՂՀ և Ադրբեջանի միջև բանակցությունների լիարժեք վերականգնմանը
ԱՄՆ-ի ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահ Ջեյմս Ուորլիքը Twitter-ի իր միկրոբլոգում կոչ է արել վերականգնել Ղարաբաղի և Ադրբեջանի միջև հակամարտությունները կարգավորելու լիարժեք բանակցությունները:
«Հունաստանի և Թուրքիայի կիպրոսցիները հայտարարել են, որ անցել են լիարժեք կարգավորման բանակցությունների: Իսկ ինչու՞ հենց նույնը չի կարող լինել Լեռնային Ղարաբաղի դեպքում»,-գրել է Ուորլիքը:
ԼՂՀ Արտաքին գործերի նախարարությունը Twitter-ի իր միկրոբլոգում պատասխանել է այս գրառմանը. «Մենք համաձայն ենք Ջեյմս Ուորլիքի հետ, որ ժամանակն է վերականգնել Ղարաբաղի մասնակցությամբ լիարժեք բանակցությունները»:

Политика 17:31 13/02/2014
Американский сопредседатель МГ ОБСЕ за восстановление полноформатных переговоров между Азербайджаном и НКР
Сопредседатель Минской группы ОБСЕ от США Джеймс Уорлик в своем микроблоге в Twitter высказался за восстановление полноформатных переговоров по урегулированию конфликта между Азербайджаном и Карабахом.
«Греческие и турецкие киприоты заявили, что приступают к полноформатным переговорам по урегулированию. Почему то же самое не может произойти в случае Нагорного Карабаха?» - написал Уорлик.
Министерство иностранных дел Нагорно-Карабахской Республики ответило на данную запись своем микроблоге в Twitter. «Мы согласны с послом Джеймсом Уорликом, что настало время для восстановления полноформатных переговоров с прямым участием Нагорного Карабаха», - отметило МИД.