Քաղաքական 18:44 24/10/2014
«Դուք որոշեք՝ այսօր կամ սկզբի վերջ է, կամ վերջի սկիզբը: Մեզ պետք է հեղափոխություն՝ հոգու, մտքի, ազգային ապագայի, իհարկե՝ ըստ սահմանադրության: Այդ հեղափոխությունը լինելու է սահմանադրական, խաղաղ, իրավական, օրինական»,- Ազատության հրապարակում ընթացող խորհրդարանական ոչ իշխանական ուժերի՝ ԲՀԿ-ի, «Ժառագության» և ՀԱԿ-ի հանրահավաքում ասաց «Ժառանգության» առաջնորդ Րաֆֆի Հովհաննիսյանը:
Նա նշեց, որ հարգում է Լևոն Տեր-Պետրոսյանին, թեև որոշ հարցերում համաձայն չէ նրա հետ. «Մեր ներքին ազատությունն է մեր շարժման հիմքը: Չնայած այստեղ կանգնածներս ունենք տարաձայնություններ, բայց մենք կոչ ենք անում քաղաքական և քաղաքացիական բոլոր ուժերին միավորվել մեր երկիրը փրկելու, սահմանադրական կարգը վերականգնելու համար»:
Այնուհետև Ր. Հովհաննիսյանն թարմացրեց այն կոչը, որ արել էր մեկ տարի առաջ. «Առաջարկը թարմացնում եմ, որը համահունչ էր Լևոն տեր-Պետրոսյանի ասածին, վստահ եմ, որ Գագիկ Ծառուկյանն էլ կասի՝ գալ քաղաքական համաձայնության Հայաստանի փրկության համար, կիսել իշխանությունը ժողովրդի հետ, ստեղծել ժամանակավոր կառավարության, հրաժարական տա ողջ իշխանությունը: Ժողովրդի տևական, ամենօրյա ճնշման ներքո մինչև 2015 թվականի ապրիլի 24-ը պետք է կազմակերպենք խորհրդարական ու նախագահական արտահերթ և արդար ընտրություններ: Սա է համազգային պահանջը»:
Նա ասաց, որ ազատամարտիկների կողմից առաջարկություն կա՝ այսօրվանց Ազատության հրապարակում նստել նստացույցի:
«Թողնում եմ, որ Ծառուկյանն ասի: Ես որպես քաղաքացի կողմ եմ այդ առաջարկությանը»,- նշեց Ր. Հովհաննիսյանը:

Политика 19:00 24/10/2014
Оппозиция в Армении намерена добиться внеочередных парламентских и президентских выборов до 24 апреля 2015г.
Армении нужна революция – революция мысли, души, в вопросе национального будущего, однако в рамках Конституции. Об этом заявил лидер оппозиционной партии «Наследие» Раффи Ованнисян в ходе очередного митинга «тройки» непровластных политических сил на Площади Свободы в Ереване.
Политик отметил, что уважает лидера оппозиционной партии «Армянский национальный конгресс» (АНК), первого президента Армении Левона Тер-Петросяна, хотя и не во всех вопросах согласен с ним.
По словам Р. Ованнисяна, хотя собравшиеся на данной трибуне имеют ряд разногласий, однако они призывают все гражданские и политические силы в стране «объединиться для спасения Армении и восстановления конституционного порядка».
Он отметил, что, как и ранее, предлагает достичь политической консолидации, «разделить власть с народом» и сформировать временное правительство, добиться смены действующей власти.
«Под последовательным, каждодневным давлением народа мы должны до 24 апреля 2015 года организовать внеочередные парламентские и президентские выборы, справедливые выборы. Таково общенародное требование», – заявил Р. Ованнисян.