Քաղաքական 16:00 25/10/2014
Նախագահ Սերժ Սարգսյանը Ֆրանսիայի Նախագահ Ֆրանսուա Օլանդի հրավերով հոկտեմբերի 26-ին աշխատանքային այցով կմեկնի Ֆրանսիայի Հանրապետություն: Այս մասին հայտնում է նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունը:
Այցի շրջանակներում հոկտեմբերի 27-ին ՀՀ Նախագահը հանդիպում կունենա Ֆրանսիայի Նախագահի հետ, որտեղ կքննարկվի հայ-ֆրանսիական երկկողմ օրակարգի հարցերի լայն շրջանակ: Ֆրանսուա Օլանդի հետ Սերժ Սարգսյանը կքննարկի նաև ԼՂ հիմնախնդրի խաղաղ կարգավորման բանակցային գործընթացին վերաբերող հարցեր:
Նույն օրը Ֆրանսիայի նախագահի նախաձեռնությամբ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահության շրջանակում տեղի կունենան Հայաստանի և Ադրբեջանի նախագահների բանակցությունները:

Politics 16:22 25/10/2014
Armenian President Serzh Sargsyan will leave for France on a working visit on October 26, at the invitation of French President Francois Hollande, the press service of Armenian President reported.
On October 27, President Sargsyan will meet with the French leader. The focus of the meeting will be on Armenian-French relations as well as the Nagorno-Karabakh peace process.
On the same day, on the initiative of Francois Hollande, the Armenian and Azerbaijani Presidents will meet for talks within the OSCE Minsk Group framework.