Քաղաքական 16:00 25/10/2014
Նախագահ Սերժ Սարգսյանը Ֆրանսիայի Նախագահ Ֆրանսուա Օլանդի հրավերով հոկտեմբերի 26-ին աշխատանքային այցով կմեկնի Ֆրանսիայի Հանրապետություն: Այս մասին հայտնում է նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունը:
Այցի շրջանակներում հոկտեմբերի 27-ին ՀՀ Նախագահը հանդիպում կունենա Ֆրանսիայի Նախագահի հետ, որտեղ կքննարկվի հայ-ֆրանսիական երկկողմ օրակարգի հարցերի լայն շրջանակ: Ֆրանսուա Օլանդի հետ Սերժ Սարգսյանը կքննարկի նաև ԼՂ հիմնախնդրի խաղաղ կարգավորման բանակցային գործընթացին վերաբերող հարցեր:
Նույն օրը Ֆրանսիայի նախագահի նախաձեռնությամբ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահության շրջանակում տեղի կունենան Հայաստանի և Ադրբեջանի նախագահների բանակցությունները:

Политика 16:48 25/10/2014
Президент Армении Серж Саргсян по приглашению президента Франции Франсуа Олланда 26 октября с рабочим визитом отбудет во Французскую Республику. Об этом сообщает пресс-служба главы государства.
В рамках визита 27 октября президент Армении проведет встречу с президентом Франции, в ходе которой стороны обсудят широкий спектр вопросов армяно-французской двусторонней повестки. На встрече собеседники обсудят также вопросы, касающиеся переговорного процесса по мирному урегулированию карабахского конфликта.
В тот же день по инициативе президента Франции в рамках сопредседательства Минской группы ОБСЕ состоятся переговоры президентов Армении и Азербайджана.