Քաղաքական 18:08 17/02/2015
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ընդունել է տարածաշրջանային այցով Հայաստանում գտնվող ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Իգոր Պոպովին (Ռուսաստան), Ջեյմս Ուորլիքին (ԱՄՆ), Պիեռ Անդրիոյին (Ֆրանսիա) և ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպրշիկին: Այս մասին հայտնում են  նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից:
Համանախագահները Հանրապետության նախագահին ներկայացրել են Բաքվում իրենց ունեցած հանդիպումների տպավորությունները, քննարկել ղարաբաղյան հիմնախնդրի խաղաղ կարգավորման բանակցային գործընթացի այս փուլում առկա մտահոգություններն ու հետագա քայլերին վերաբերող հարցեր:
Հանդիպման ժամանակ նախագահ Սերժ Սարգսյանը ողջունել է ս.թ. հունվարի 27-ին Կրակովում ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների հայտարարությունը, որը, նախագահի համոզմամբ, որոշակիորեն տարբերվում էր նախորդ հայտարարություններից, որում ի վերջո կոչ արվեց Ադրբեջանին հավատարիմ մնալ հակամարտության խաղաղ կարգավորմանն ուղղված իր հանձնառություններին:

Politics 18:42 17/02/2015
Armenian President on Tuesday received the Co-Chairs of the OSCE Minsk Group, Igor Popov (Russia), James Warlick (United States), Pierre Andrieu (France), and Personal Representative of the OSCE Chairperson-in-Office Andrzej Kasprzyk, the President’s press office reports.
The Co-Chairs briefed the President on their impressions from the meetings in Baku. They discussed issues related to the current stage and the future steps in the Karabakh peace process.
Serzh Sargsyan welcomed the OSCE Minsk Group Co-Chairs’ statement in Krakow on January 27, which, the President said, was different from their previous statements as it called on Azerbaijan to honor its commitments to the peace process.