Հասարակություն 12:38 10/10/2012
ՍԹԱՐ առևտրային ցանցի նախաձեռնությամբ կայացել է ուղևորությունը դեպի պատմական հայրենիք` Արևմտյան Հայաստան, որին մասնակցել եբ ցանցի շուրջ 50 հաճախորդներ և աշխատակիցներ:
Ընկերության հասարակայնության հետ կապերի ծառայության հաղորդմամբ, ակցիայի և ուղևորության միջոցով ՍԹԱՐ-ը նպատակ ուներ մատուցել հաճելի անակնկալ իր հաճախորդներին` գնումներ կատարելը դարձնել առավել հետաքրքիր:
Եռօրյա ուղևորության ընթացքում ՍԹԱՐ-ի հաճախորդները հնարավորություն են ունեցել այցելելու Արևմտյան Հայաստանի պատմամշակութային մի շարք վայրեր` Արդահան, Կարս, Իգդիր, Բայազետ, Վան, Անի, ինչպես նաև տեսնել Բերկրիի ջրվեժը, Աղթամար կղզին, Մհերի դուռ քարաժայռը, մի շարք հինավուրց ամրոցներ, բերդեր և եկեղեցիներ, ինչպես նաև նավով շրջել Վանա լճում:
«Ուսումնասիրելով հայերի պատմությունը` ես հասկանում եմ, թե ինչ կարևորություն ունի հայերի համար իրենց պատմական հայրենիքն` Արևմտյան Հայաստանը: Անչափ ուրախ էի լսել մեր հաճախորդների դրական կարծիքներն ու գոհունակության խոսքերն ուղևորության մասին: Ուստի մենք մտադիր ենք այս նախագիծը դարձնել շարունակական»,-ասել է ՍԹԱՐ առևտրային ցանցի գործադիր տնօրեն` ազգությամբ սերբ, Տեոդորա Տիչերիչը:
Ընկերությունից հիշեցնում են, որ այս ճամփորդությունը ՍԹԱՐ-ը կազմակերպել էր «Ուղևորություն դեպի Մեր Էրգիր» ակցիայի շրջանակում: Ակցիային մասնակցել էին բոլոր այն հաճախորդները, որոնք, կատարելով 10 000 դրամի գնումներ, լրացրել էին հատուկ կտրոն և մասնակցել վիճակահանությանը: Վերջինիս արդյունքում 20 շահողներին բախտ վիճակվեց իրենց հարազատների և ՍԹԱՐ առևտրային ցանցի աշխատակիցների հետ մասնակցելու սույն ուղևորությանը: Ակցիան իրականացվել էր Նարեկավանք Տուրի հետ համատեղ: Ուղևորության մասին պատմող տեսանյութը հասանելի է այս հղումով:

Society 13:18 10/10/2012
On the initiative of STAR trade chain, a trip to Western Armenia was accomplished, in which about 50 STAR customers and employees participated.
Through this campaign, STAR aimed to make an unexpected and nice surprise to its customers, thus making their everyday routine and shopping more interesting.
“Exploring the history of Armenian nation, I realize the significance of historical homeland - Western Armenia - for the Armenian nation. I am very delighted to receive their positive feedback and gratefulness. So we are determined to make this an ongoing project” said CEO of STAR trade chain Teodora Ticeric, who is Serbian by nationality.
During the 3-day-trip, STAR customers had the opportunity to see a number of historical places in Western Armenia, such as Ardahan, Kars, Igdir, Bayazet, Van, Ani, as well as Berkri waterfall, Aghtamar Island, hiding-place of Mher, a number of castles, churches, and of course, to have a short trip about Lake Van.
Note that STAR has organized the trip within the project called Trip to Mer Ergir. All customers doing 10 000 AMD shopping and filing in a special form, were given a chance to participate in the lottery sweepstakes. As a result, 20 winners were invited to join the trip to Western Armenia along with their relatives and STAR employees. The trip was organized in cooperation with Narekavank Tour. Here is the link to the video of the trip: