Հասարակություն 15:27 10/06/2015
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր շնորհավորական ուղերձ է հղել պատմաբան, արևելագետ, ՀՀ գիտությունների ազգային ակադեմիայի թղթակից անդամ Նիկոլայ Հովհաննիսյանին՝ ծննդյան 85-ամյակի առթիվ: Այս մասին հայտնում են նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից:
«Հարգելի՛ պարոն Հովհաննիսյան,
Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ ծննդյան 85-րդ տարեդարձի կապակցությամբ:
Դուք մեծ ավանդ եք ներդրել հայ պատմագրության զարգացման, մասնավորապես՝ Մերձավոր Արևելքի պատմության, Հայոց ցեղասպանության ուսումնասիրության ասպարեզներում:
Նշանակալի է Ձեր վաստակը արաբագիտության հայկական դպրոցի կայացման և միջազգային հեղինակության բարձրացման, արևելագետների նոր սերունդներ կրթելու և դաստիարակելու գործում:
Մաղթում եմ Ձեզ առողջություն, անսպառ եռանդ և գիտական ու մանկավարժական նորանոր հաջողություններ»,-ասված է ՀՀ Նախագահի շնորհավորական ուղերձում:

Society 17:23 10/06/2015
Armenian President Serzh Sargsyan addressed a congratulatory message to historian, Orientalist, National Academy of Sciences of Armenia associate member Nikolay Hovhannisyan on the occasion of his 85th birthday.
“You have made a great contribution to the development of Armenian historiography, particularly Middle East History and Armenian Genocide Studies.
You have rendered considerable services to establishing and raising the international standing of the Armenian school of Arab Studies and educating and training new generations of Orientalists.
I wish you good health, endless vigor and new scientific and pedagogical achievements,” the message said.