Բոլոնիայի գործընթացը հաջողված համագործակցության արդյունք է
«Որակյալ կրթության հենքի վրա կարող են կառուցվել ժողովրդավարական արժեքներ ունեցող հասարակություններ»,- Եվրոպական բարձրագույն կրթական տարածքի (ԵԲԿՏ) նախարարական գագաթաժողովի ու Բոլոնիայի գործընթացի 4-րդ քաղաքական ֆորումին եզրափակիչ ելույթում նշեց ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը:
«Համաժողովն իր նոր ձևակերպումներով առաջ կմղի բարձրագույն կրթության տեսլականը: Բոլոնիայի գործընթացը հաջողված համագործակցության արդյունք է, որը որոշիչ դեր է ունեցել և հնարավորություն ընձեռել տարբեր մշակութային ու կրթական աստիճան ունեցող երկրներին կրթական եվրոպական միջավայր ստեղծել, ինչպես նաև կրթական ծրագրերի փոխանակում, ուսանողների փոխշփում»,- նշեց վարչապետը:
Հ. Աբրահամյանի խոսքերով՝ երկրների համագործակցությունը փոխադարձ վստահության հենքի վրա պետք է լինի, ինչն էլ խթան կհանդիսանա տնտեսական ու քաղաքական համագործակցության համար:

Education 17:37 15/05/2015
High-quality education can be the basis on which societies having democratic values are built, Armenian Prime Minister Hovik Abrahamyan said in his closing remarks at the Yerevan-hosted European Higher Education Area Ministerial Conference and Fourth Bologna Policy Forum.
“The Bologna Process is a result of successful cooperation, which has played a decisive role and gave an opportunity to countries with different cultural and educational levels to create a European educational environment, as well as exchange of programs and contacts between students,” Abrahamyan said.
The Prime Minister stressed that cooperation between the countries should be based on mutual confidence.