Իրավունք 17:24 08/11/2011
Ոստիկանության պետի պաշտոնում Վլադիմիր Գասպարյանի նշանակումից հետո ոստիկանական համակարգում կադրային ջարդ է սկսվել: Ինչպես նախօրեին, այնպես էլ այսօր նոր նշանակումների մասին տեղեկատվական հոսքը շարունակվում է:
Այսպես, ոստիկանության լրատվական ծառայությունից Panorama.am-ին տեղեկացնում են, որ ոստիկանապետի հրամանով Ճանապարհային ոստիկանության Երևանի 1-ին հաշվառման քննական բաժնի պետ, ոստիկանության գնդապետ Արթուր Մարգարյանը և 2-րդ քննական բաժանմունքի պետ, գնդապետ Մանվել Մամիկոնյանը ազատվել են զբաղեցրած պաշտոնից: Թիվ 2 քննական բաժնի պետ է նշանակվել Արմեն Դավթյանը:
Գասպարյանի մեկ այլ հրամանով, ոստիկանության ներքին անվտանգության վարչության պետ, գնդապետ Արմեն Գաբուզյանը ազատվել է պաշտոնից և նշանակվել ոստիկանության կազմակերպված հանցավորության դեմ պայքարի գլխավոր վարչության առաջին վարչության (միգրացիայի) պետ:
Տեղեկություններ կան, որ շուտով նաև նշանակում կլինի ոստիկանության տնտեսական վարչության պետի պաշտոնին, քանի որ այն երկար ժամանակ ղեկավարել է ժամանակավոր պաշտոնակատար Գրիշա Մարտիրոսյանը: Վերջինը հավանաբար կնշանակվի պետի տեղակալ:

Право 19:38 08/11/2011
После назначения Владимира Гаспаряна на посту начальника полиции Армении в полицейской системе начался кадровый погром. Продолжают поступать сведения о новых отстранениях и назначениях.
Так, в пресс-службе полиции РА Panorama.am сообщили, что указом начальника полиции от занимаемых должностей освобождены начальник первого следственного отдела учета Дорожной полиции полковник Артур Маргарян, начальник второго следственного отдела учета полковник Манвел Мамиконян. На место последнего назначен Армен Давтян.
Другим указом В. Гаспаряна, полковник Армен Габузян освобожден от должности начальника управления внутренней безопасности и назначен начальником Первого управления (по миграции) ГУБОП.
Есть сведения, что скоро будет также назначение на должности начальника экономического управления, исполняющим обязанности которого долгое время был Гриша Мартиросян. Последний вероятно будет назначен заместителем начальника.