Իրավունք 02:02 13/01/2015
Շիրակի մարզի Երազգավորս գյուղի մոտակայքում հայ-թուրքականը սահմանը հատելիս ռուս սահմանապահները բռնել են հունվարի 12-ին Գյումուրիում տեղի ունեցած դաժան սպանության գործով հիմնական կասկածյալ ժամկետային զինծառայող Վալերի Պերմյակովին: Panorama.am-ի հետ զրույցում ասաց Երազգավորսի գյուղապետ Արտաշես Մխիթարյանը:
«Մեկ ժամ առաջ սահմանապահները բռնել են: Այժմ մեր ուղեկալում է»,- ասաց նա:
Հիշեցնենք, որ այսօր ժամը 12.30-ին շտապ բուժօգնության կայանից ոստիկանության Կումայրիի բաժին ահազանգ է ստացվել, որ Գյումրի քաղաքի Մյասնիկյան փողոցի թիվ 188 տանը կան հրազենային վնասվածքից մահացածներ: Մեկնած օպերատիվ խումբը պարզել է , որ անհայտ անձը ինքնաձիգից արձակած կրակոցներով սպանել է նշված տան բնակիչներ՝ 1961 թ. ծնված Սերյոժա Ավետիսյանին, 1959 թ. ծնված Հասմիկ Ավետիսյանին, 1979 թ. ծնված Աիդա Ավետիսյանին, 1981 թ. ծնված Արմեն Ավետիսյանին, 1990 թ. ծնված Արաքսյա Պողոսյանին, Հասմիկ Ավետիսյանին `ըստ որոշ տվյալների՝ երկու տարեկան: 2014 թ. ծնված Սերյոժա Ավետիսյանը հրազենային վնասվածքներով տեղափոխվել է հիվանդանոց: Իրականացվում են անհետաձգելի օպերատիվ-հետախուզական փնտրողական համալիր միջոցառումներ: Ըստ նախնական տվյալների՝ հանցագործությունը կատարել է ժամկետային զինծառայող Վալերի Պերմյակովը: Նրա նկատմամբ հետախուզում էր հայտարարվել:

Подозреваемый в жестоком убийстве семьи в Гюмри задержан на границе с Турцией
Российские пограничники этой ночью у села Еразгаворс Ширакской области Армении при попытке пересечь армяно-турецкую границу задержали основного подозреваемого в убийстве шестерых членов семьи в Гюмри – военнослужащего срочной службы 102-й РВБ Валерия Пермякова. Об этом в беседе с корреспондентом Panorama.am сообщил староста села Еразгаворс Арташес Мхитарян.
Ранее пресс-служба Полиции Армении передала: днем 12 января с.г. в Службу Скорой помощи поступил звонок о том, что в доме №188 по ул. Мясникяна в городе Гюмри Ширакской области РА с огнестрельными ранениями обнаружены тела нескольких человек. Выехавшая по месту вызова оперативная группа выяснила, что неизвестный расстрелял из автомата жителей данного дома Сережу Аветисяна (1961г.р.), Асмик Аветисян (1959г.р.), Аиду Аветисян (1979г.р.), Армена Аветисяна (1981г.р.), Араксию Погосян (1990г.р.), Асмик Аветисян (год рождения уточняется). Сережа Аветисян (2014г.р.) с ранениями был госпитализирован.
По данному факту возбуждено уголовное дело в соответствии со ст.104 УК РА («Убийство»). По приказу начальника Полиции Армении Владимира Гаспаряна по факту жестокого убийства целой семьи в Гюмри создана оперативно-розыскная группа во главе с первым заместителем главы правоохранительных органов Унаном Погосяном. По подозрению в убийстве целой семьи в Гюмри разыскивался военнослужащий срочной службы 102-й РВБ Валерий Пермяков.