Իրավունք 12:22 18/04/2015
ՀՀ ՊՆ N զորամասին պատկանող «Ուրալ» մակնիշի զինհամարանիշի ավտոմեքենայի վթարի ենթարկվելու դեպքի առթիվ ՀՀ քննչական կոմիտեի զինվորական քննչական գլխավոր վարչության յոթերորդ կայազորային քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ։ Այս մասին հայտնում են ՀՀ քննչական կոմիտեի դեպարտամենտի  տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից:
Նախօրեին  ժամը 17-ի սահմաններում, ՀՀ ՊՆ N զորամասին պատկանող «Ուրալ» մակնիշի զինհամարանիշի ավտոմեքենան Սպիտակ-Երևան ավտոճանապարհի 19-րդ կիլոմետրի վրա` Սպիտակի առաջին ոլորանում, շրջադարձ կատարելիս դուրս է եկել հանդիպակաց գոտի և ընկել զառիթափ:
Վթարի հետևանքով ավտոմեքենայում գտնվող ինը զինծառայողներից ութն ստացել են տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ, իսկ պարտադիր ժամկետային զինծառայող, շարքային Արտյոմ  Թորոսյանը մահացել է:
Դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 377-րդ հոդվածի 2-րդ մասով (Մեքենաներ վարելու կամ շահագործելու կանոնները խախտելը,  որն անզգուշությամբ առաջացրել է մարդու մահ): Ձեռնարկվում են անհրաժեշտ քննչական գործողություններ՝ դեպքի բազմակողմանի և լրիվ հետազոտումն ապահովելու ուղղությամբ։

Право 13:00 18/04/2015
По факту ДТП с участием принадлежащего N-ской воинской части министерства обороны Армении автомобиля марки «Урал», в Главном военном следственном управлении Следственного комитета Армении возбуждено уголовное дело. Об этом сообщает пресс-служба СК РА.
Уголовное дело возбуждено по признакам ч.2 ст. 377 УК РА ( Нарушение правил вождения или эксплуатации боевых, специальных или транспортных машин, повлекшее по неосторожности смерть человека). Предпринимаются необходимые следственные действия для обеспечения всестороннего и полного исследования обстоятельств инцидента.
Напомним, пресс-служба Минобороны Армении сообщила ранее: 17 апреля, около 17:00 по местному времени, принадлежащий N-ской воинской части автомобиль марки «Урал», перевозящий военнослужащих срочной службы, на 19-м километре автотрассы Спитак-Ереван съехал с проезжей части дороги и перевернулся в ущелье. Вследствие ДТП погиб военнослужащий-срочник Артем Герасович Товмасян (1995г.р., Сисианский военкомат, второй призыв 2013г.).