Իրավունք 15:03 17/08/2015
Երևանի «Հերացի» թիվ 1 հիվանդանոցային համալիրի դիմածնոտային վիրաբուժության բաժանմունքում գտնվող «Էյր Արմենիա» (Air Armenia) ավիաընկերության սեփականատեր Արսեն Ավետիսյանը գտնվում է բավարար կայուն վիճակում: Այդ մասին Panorama.am-ին տեղեկացրեց ԵՊԲՀ մամուլի խոսնակ Ալեքսանդրա Հարությունյանը:
Ըստ աղբյուրի, Ավետիսյանն ունի քթի ոսկրի կոտրվածք` թեթև տեղաշարժով և ազդրի թիակի թեթև սալջարդ: Ավետիսյանը հիվանդանոց է տեղափոխվել օգոստոսի 16-ի երեկոյան:
«Երևան նյուզ»-ը երեկ տեղեկացրել էր, որ Ավետիսյանի կնոջ հաղորդմամբ, իր ամուսնուն առևանգել են Հայաստանի Ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահ Ռուբեն Հայրապետյանի (Նեմեց Ռուբո) թիկնազորի անդամները և ծեծի ենթարկել:
Ոստիկանության լրատվական ծառայությունից Panorama.am-ին հաստատել էին Ավետիսյանին ծեծի ենթարկելու փաստը և տեղեկացրել, որ կատարվում է հետաքննություն:

Право 20:15 17/08/2015
Состояние здоровья доставленного накануне, 16 августа, в ереванский больничный комплекс №1 «Гераци» главы армянской авиакомпании Air Armenia Арсена Аветисяна стабильное. Об этом сообщила Panorama.am пресс-секретарь Ереванского государственного медицинского университета имени Мхитара Гераци Александра Арутюнян.
По ее словам, врачи диагностировали у него перелом костей носа с небольшим смещением. Сейчас пострадавший находится в отделении челюстно-лицевой хирургии.
Отметим ранее в пресс-службе Полиции РА подтвердили информацию об избиении Арсена Аветисяна, отметив, что в настоящее время ведется следствие.