ԼՈՌԻՈՒՄ ԳԱԶԻՑ ԹՈՒՆԱՎՈՐՎԵԼ Է ԵՐԵՔ ՀՈԳԻ, ՄԵԿԻ ՎԻՃԱԿԸ ԾԱՆՐ Է
Դեկտեմբերի 15-ին, ժամը 05.40-ին, գազից թունավորումով Տաշիր քաղաքի հիվանդանոց են տեղափոխվել մարզի Լեռնահովիտ գյուղի բնակիչներ՝ 1966 թ. ծնված Ազնիվ եւ 1988 թ. ծնված Բելլա Գալոյանները:
Իսկ մինչ այդ, ինչպես մեզ հայտնեցին Հայաստանի փրկարար ծառայության տեղեկատվության բաժնից, Լոռու մարզից տեղեկություն է ստացվել, որ դեկտեմբերի 14-ին, ժամը 23.50-ին, բաղնքիում լողանալիս գազից թունավորվել եւ Վանաձորի թիվ 1 հիվանդանոց է տեղափոխվել Վարդանանց փողոցի թիվ 23/155 տնակի բնակիչ, 1983 թ. ծնված Համլետ Հարությունյանը:
Ըստ բժիշկների՝ Հ. Հարությունյանի առողջական վիճակը ծանր է, իսկ մյուս երկուսինը՝ միջին ծանրության:

В Лори отравились газом трое человек, состояние одного – тяжелое
С симптомами газового отравления в одну из больниц города Ташир были доставлены жительницы села Лернаховит Азнив (1966г. рождения) и Белла Галоян (1988г. рождения) 15 декабря в 05.40 утра.
Ранее, по данным информационного отдела спасательной службы Армении, из лорийской области было получено сообщение о том, что 14 декабря в 23.50 местного времени в момент принятия душа в собственной ванной был отравлен газом и доставлен в 1-ую ванадзорскую больницу житель домика 23/155 по ул. Вардананц Гамлет Арутюнян 1983г.рождения.
По словам медиков, состояние Г.Арутюняна расценивается как тяжелое,а состояние женщин – средней тяжести.