ԲՈւԺՈւՄ` ԱՐԴԵՆ ՎԵՐԱՆՈՐՈԳՎԱԾ ԿԵՆՏՐՈՆՈւՄ
Այսօր բացվեց «Սուրբ Աստվածամայր» մանկական բժշկական կենտրոնը, որը նորոգվել է «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի կողմից` թուրքահայ բարերար Հակոբ Գիրիթլյանի ֆինանսավորմամբ:
Այստեղ ամեն տարի բուժվում է շուրջ 450 երեխա: 2003 թվականին վերանորոգվել էին բուժհաստատության հարկերից մեկն ու կահավորվել էին հիվանդասենյակները:
Իսկ անցած տարվա հունվարից սկսվել էր բժշկական կենտրոնի երկրորդ հարկի վերանորոգումը, որի արժեքն է մոտ 36 մլն դրամ: Կենտրոնի բացման արարողությանը մասնակցեց Երևանի քաղաքապետ Երվանդ Զախարյանը:

Детский медицинский центр “Святая Богородица” сдан в эксплуатацию
Открытие детского медицинского центра “Святая Богородица” состоялось сегодня в Ереване. В церемонии открытия принял участие мэр столицы Армении Ерванд Захарян. Ежегодно здесь лечатся порядка 450 детей.
Отметим, что медицинский центр был отремонтирован всеармянским фондом “Айастан” при финансировании армянского мецената Акопа Гиритляна. Первый этап программы был реализован в 2003 году. С января прошлого года начались ремонтные работы второго этажа центра, стоимость программы составила 36 млн драмов.