ՁՄԵՌԱՅԻՆ ԱՐՁԱԿՈՒՐԴՆԵՐԸ ՉԵՆ ԵՐԿԱՐԻ
Հանրակրթական դպրոցներում ձմեռային արձակուրդները կշարունակվեն մինչեւ հունվարի 21-ը, իսկ արհեստագործական դպրոցներում եւ քոլեջներում` մինչեւ փետրվարի 4-ը: Այդ մասին այսօրվա ճեպազրույցում հայտարարեց Երեւանի փոխքաղաքապետ Կամո ԱՐԵՅԱՆԸ:
Այսօրվա դրությամբ փոխքաղաքապետը հիգիենիկ հակահամաճարակային տեսչության եւ կրթության ու գիտության նախարարության կողմից ձմեռային արձակուրդները երկարաձգելու վերաբերյալ որեւէ հրահանգ չունի: Այնպես որ դպրոցներն իրենց սառը եւ ցուրտ գրկում երեխաներին կհյուրընկալեն սկսած հունվարի 21-ից:

Зимние каникулы не будут продлены
Зимние каникулы в среднеобразовательных школах Армении продлятся до 21-го января, а в ремесленных школах и коледжах – до 4 февраля. Об этом сегодня в ходе брифинга сообщил вице-мэр Еревана Камо Ареян.
По его словам, на сегодняшний день мэрия не получала от Государственной гигиенической и противоэпидемиологической инспекции и Министерства образования и науки Армении поручения о продлении зимних каникул. Двери холодных школ будут открыты для учащихся с 21-го января.