ԵՎՍ 1,4 ՄԼՆ ԴՈԼԱՐ` «ՀԱԶԱՐԱՄՅԱԿԻ ՄԱՐՏԱՀՐԱՎԵՐՆԵՐԻՑ»
«Հազարամյակի մարտահրավերներ» կորպորացիայից Հայաստանը ստացել է ծրագրի 2-րդ մասնաբաժնի առաջին մասը` 1,4 մլն դոլար: Այդ մասին Panorama.am-ի թղթակցին հայտնեց «Հազարամյակի մարտահրավերներ-Հայաստան» հիմնադրամի գլխավոր գործադիր տնօրեն Արա Հովսեփյանը:
Նրա խոսքով, 2-րդ մասնաբաժինը 2,209 մլն դոլար է, իսկ մնացած գումարը հիմնադրամը կստանա փետրվար-մարտ ամիսներին: Ստացված գումարները, Ա. Հովսեփյանի խոսքով, կծախսվեն Ազգային վիճակագրական ծառայության, «Հայավտոճանապարհ» ՓԲԸ-ի և «Դեպի շուկա» մրցույթում շահած ընկերության հետ կազմակերպվող աշխատանքների վրա: Երեք կառույցների հետ արդեն կնքվել են պայմանագրեր: Ա. Հովսեփյանը հայտնեց նաև, որ ավելի վաղ հիմնադրամը ստացել էր 1,3 մլն դոլար:
Հիշեցնենք, որ Հայաստանի կառավարության և «Հազարամյակի մարտահրավերներ» կորպորացիայի միջև 236 մլն դոլար արժողությամբ ծրագիրը ստորագրվել է 2006թ. մարտի 27-ին: Ծրագիրն ուղղված է աղքատության հաղթահարմանը և գյուղական համայնքների զարգացմանը` գյուղատնտեսության ոլորտում կայուն և շարունակական աճի ապահովման միջոցով:

ANOTHER $1.4 MILLION FROM MILLENNIUM CHALLENGES ACCOUNT
Armenia has received the first part of the second trench from Millennium Challenges Account Corporation in the amount of $1.4 million, Ara Hovsepyan, general executive director of Millennium Challenges-Armenian foundation, told Panorama.am.
In his words, the second part is $2.209 million. The rest of the money the foundation will receive in February-March. The money will be spent on the works with the National Statistics Service, Armenian Auto Roads CJSC and the winner of “Towards the market” tender. Contracts are signed with the three institutions.
Reminder: The Armenian government and Millennium Challenges Account Corporation signed a project costing $236 million on March 27, 2006. The project aims at poverty alleviation and development of rural communities.