ԱՐԹՈՒՐ ԱԲՐԱՀԱՄԻ ՄԱՐԶԱԿԱՆ ՎԻՃԱԿԸ ԲԱՐԵԼԱՎՎՈՒՄ Է
IBF վարկածով միջին քաշային կարգում աշխարհի չեմպիոն Արթուր Աբրահամը կրկին ռինգ դուրս կգա գարնանը: Allboxing.ru-ի տեղեկացմամբ, այժմ բռնցքամարտիկը սկսել է մարզումները և արագ վերկանգնում է իր մարզավիճակը:
Հիշեցնենք, որ նախորդ տարվա սեպտեմբերին Արթուր Աբրահամը կոլումբացի Էդիսոն Միրանդայի հետ մենամարտում ստացել էր ծնոտի լուրջ վնասվածք: «Վնասվածք ստանալուց հետո երեք ամիս շարունակ ես ընդհանրապես չէի կարողանում մարզվել: Սակայն այսօր մեծ առաջընթաց եմ տեսնում, յուրաքանչյուր մարզումից հետո ես նկատում եմ, որ իմ վիճակը գնալով ավլի է լավանում»,-ասել է Ա. Աբրահամը:

Артур Абрахам вернется на ринг весной
Чемпион IBF в среднем весе армянский боксер Артур Абрахам вновь выйдет на ринг весной этого года. Напомним, что в сентябре прошлого года Абрахам получил серьезную травму - перелом челюсти - в бою против обязательного претендента на его титул колумбийца Эдисона Миранды.
Как сообщает Allboxing.ru, сейчас чемпион уже приступил к тренировкам и, по его словам, он быстро набирает прежнюю форму. "В течение первых трех месяцев после получения травмы, я вообще не имел возможности тренироваться. В результате этого, моя сегодняшняя физическая форма оставляет желать лучшего, однако я быстро прогрессирую, и заметил, что с каждой тренировкой мое состояние становится все лучше и лучше", - отметил А.Абрахам.