Հասարակություն 20:36 08/02/2007
Ժամը 20:15-ի սահմաններում հրկիզել են «Իմ իրավունքը» թերթի և Panorama.am-ի սեփականատեր Արա Սաղաթելյանի «Նիսան էքստերա» մակնիշի ավտոմեքենան:
«Մեքենան գտնվում էր խմբագրության բակում: Ես սովորաբար երեկոյան գալիս եմ խմբագրություն, ծանոթանալու կատարված աշխատանքներին, խորհուրդներ տալու, կատարելու կոորդինացնող որոշակի գործողություններ: Մոտեցա խմբագրությանը, մոտավորապես 6-7 րոպե հետո, երբ արդեն ներսում էի, միացավ ազդանշանը: Դուրս եկա և տեսա, որ մեքենան վառվում է: Հանեցի բաճկոնս և դրա օգնությամբ փորձեցի կրակը հանգցնել, միաժամանակ կանչելով հարևաններին ու խնդրելով, որ ջուր բերեն: Այդ ժամանակ նկատեցի, որ մեքենայի կտուրին կա մի շիշ, որից ծորում է բենզինը: Այնուհետև մեքենայի շրջակայքում հայտնաբերեցի ևս երկու շիշ»:
Ա. Սաղաթելյանը նշեց, որ իրենք «նորմալ են աշխատում և միանշանակ կոպիտ քայլեր չենք անում, համարելով, որ խոսքի ազատությունը ողջամիտ սահմաններ ունի և սոցիալական պատասխանատվություն է ենթադրում»:
«Ես չեմ կարող պնդել, թե սա կապված է իմ լրատվամիջոցների հետ, թե՞ ոչ: Անձնական թշնամիներ, միանշանակ, չունեմ»,-ասաց Արա Սաղաթելյանը: Նա այս պահին որևէ մեկին չի կասկածում:

Law 23:20 08/02/2007
The car , belonging to the owner of “ My right “ newspaper and Armenian News Portal www.Panorama.am , former Press Secretary of the Minister of Justice of RA Ara Saghatelyan was burnt on today around 20:15 p.m. “ The car was parked new the newspaper editorial office. Usually I come to the editorial office every evening to check the assignments completion by journalists , to give advices and to coordinate the work of the editorial board. Approximately in 6-7 minutes after my arrival I heard the the car alarm was ringing. I ran out to the street and saw that the car is in. I took of my coat and tried to extinguish the fire also I called our neighbors and asked them to bring water. At that moment I noticed a bottle with pouring petrol on the roof of the car. Later I also found two more bottles near the car.” – said Ara Saghatelyan.
Ara Saghatelyan also added that editorial office is working in its usual regime. Definitely we don’t perform any irresponsible steps since we believe that freedom of speech has its reasonable limits and is closely related to social responsibility . I can’t say that this incident is related to my newspaper publications . I definitely don’t have personal enemies / - he added. At this point of time he doesn’t suspect anybody.