Իրավունք 14:48 19/03/2007
«Քանի որ մեր գլխավոր դատախազը շատ հաճախ այն պահին, երբ պետք է, լինում է արձակուրդում, մի քիչ դժվար է նրա հետ կոնտակտ հաստատել և հարցերի պատասխանը ստանալ»,- այսօր հայտարարեց «Նոր ժամանակներ» կուսակցության նախագահ Արամ Կարապետյանը, ավելացնելով, թե այնուամենայնիվ, ասուլիսն օգտագործելով կցանկանար որոշ հարցեր ուղղել գլխավոր դատախազին:
«Ճի՞շտ են արդյոք այն լուրերը, որ ամսական մոտավորապես 6 մլն դոլար է առաջանում տարբեր տիպի հակամաքսային գործունեությունից, որը հետո փոխանցվում է և կիսվում է տարբեր տրամաչափի չինովնիկների մեջ»,- հարց տվեց ՆԺԿ առաջնորդը, պարզաբանելով, թե հակամաքսային գործունեություն ասելով ինքը նկատի ունի մաքսանենգությունը, ներկրվող ապրանքների գների իջեցումը և այլն:
«Ես ուզում եմ հիմա հարց տալ Հայաստանի դատախազին` վերջիվերջո պարզվե՞ց, թե ինչի՞ պատճառով է ընկել Ա-320 ինքնաթիռը»,- ասաց Ա. Կարապետյանը, ավելացնելով, թե իրենք «կատեգորիկ» համաձայն չեն այն փաստաթղթի հետ, համաձայն որի վթարի մեղավորը հայկական օդանավի անձնակազմն է եղել, ուստի իրենց անհամաձայնությունը նամակի միջոցով պատրաստվում են փոխանցել Հայաստանում Ռուսաստանի դեսպանությունը և այդ երկրի արտգործնախարարությանը:

Law 18:05 19/03/2007
“Since our general prosecutor is often on vacation at times when he is needed, it is difficult to establish contacts with him and get answers to questions,” Aram Karapetyan, chairman of New Times party, said also saying he may use the press conference to address some questions to the general prosecutor.
“Are the hearsays true that $6 million is accumulated from different anti-customs operations per month and later divided among public officials?” the party leader asked.
“I want to address a question to the prosecutor of Armenia if the reason for A-320 crash is unveiled after all,” Karapetyan said also saying he is absolutely against the verdict that the airliner crew was guilty in the plane crash. The party leader said they will submit a letter of disagreement to the Russian embassy in Armenia and the Russian foreign ministry.