ԲԻԼԱՅՆ: ՊԱՏԵՐԱԶՄ ԲՐԵՆԴԻ ՀԱՄԱՐ
Panorama.am-ի հետ զրույցում օրեր առաջ «ԱրմենՏել» ընկերության ներկայացուցիչը, գրեթե հաստատեց մեր տեղեկությունն այն մասին, որ «ԱրմենՏել»-ը նպատակ ունի հայաստանյան շուկա մտնելու «Բի լայն» ապրանքանիշով: «ԱրմենՏել»-ից հայտնել էին, որ այդ հարցը քննարկվում է Հայաստան մուտք գործելու առաջին իսկ օրվանից:
Մեր տեղեկությունների համաձայն Հայաստանում «Բի լայն» ապրանքանիշն օգտագործելու հետ կապված «ԱրմենՏել»-ը որոշակի խնդիրների է հանդիպել, քանի որ Հայաստանի IT ոլորտում «Բի լայն» ընկերությունն արդեն իսկ գործում է, որն էլ հենց հանդիսանում է այդ ապրանքանիշի սեփականատերը մեր երկրում:
Ինչ վերաբերվում է «ԱրմենՏել»-ի պաշտոնյանների հավաստիացումներին, թե. «Բի լայն» ապրանքանիշով հանդես գալու վերաբերյալ քննարկումները ընկերությունում դեռ ընթանցքում են», ապա ասենք, որ համաձայն մեր տեղեկությունների, նրանց հիմնական նպատակը «Բի լայն» բրենդին տիրանալն է (խլել): Ավելին, առաջին քայլերը ծրագրավորված էր իրականացնել մոտ օրերս և դրանք ուղղված պետք է լինեին հայաստանյան «Բի լայն»-ի գործունեությունը վարկաբեկելուն:

Би Лайн: Борьба за брэнд
Представительница ЗАО “АрменТел” в беседе с корреспондентом Panorama.am почти подтвердила наши сведения о том, что компания намерена войти на телекоммуникационный рынок Армении под торговой маркой “Би лайн”. В ЗАО “АрменТел” отметили, что этот вопрос обсуждается с первого же дня после прихода “ВымпелКома” в Армению.
По нашим данным, “АрменТел” столкнулся с рядом проблем, связанных с использованием торговой марки “Би лайн” в Армении, так как в республике, в области IT уже действует компания под названием “Би лайн”. Именно эта компания является собственником указанной торговой марки в нашей стране.
Что касается заявлений должностных лиц ЗАО “АрменТел” о том, что вопрос выступления под торговой маркой “Би лайн” пока обсуждается в компании, то отметим, что, по нашим данным, их основная цель - завладеть брэндом “Би лайн”. Более того, первые шаги запланировано было сделать в ближайшие дни, при чем они должны были опорочить деятельности армянской компании “Би лайн”.