ԿԱՌԱՎԱՐՈՒԹՅՈՒՆԸ ԿՓՈԽՀԱՏՈՒՑԻ ՏՈՒԺԱԾ ՔԱՂԱՔԱՑԻՆԵՐԻՆ
Վերջին օրերի հեղեղումները և գետերի վարարումները մեծ վնաս են հասցրել ինչպես քաղաքացիներին: Ինչպես այսօրվա կառավարության նիստում մինչ օրակարգային հարցերին անցնելը հայտարարարել է վարչապետ Սերժ Սարգսյանը, վարարումների պատճառած վնասները վերացնելու համար կառավարությունը պետք է միջոցներ գտնի և փոխհատուցի տուժած քաղաքացիներին:
Այդ առումով նա կարևորել է տարբեր բնակավայրերից ստույգ տեղեկատվության ստացումը: Դրա ապահավոման համար տարածքային կառավարման, գյուղատնտեսության նախարարությունների և փրկարար ծառայության ներկայացուցիչներից կազմված հանձնաժողովը պետք է հաշվարկ կատարի և արդյունքը ներկայացնի կառավարությանը:
Նշենք, որ վնասնել են նաև պետական ենթակառուցվածքներ` կամուրջներ, ճանապարհներ, ամբարտակներ:

GOVERNMENT TO COMPENSATE CITIZEN LOSSES
Recent floods caused considerable damage to citizens. Armenian Prime Minister Serzh Sargsyan told a government session today that aggrieved citizens will be compensated.
The regional administration ministry, agriculture ministry and rescue services were assigned to make estimates and submit to the government. Flood caused damage also to public infrastructure, bridges, roads and reservoirs.