Մշակույթ 11:47 19/05/2007
Այսօր Հայաստանի 10 թանգարաններում կմեկնարկի «Թանգարանային գիշեր» ծրագիրը, որն այցելուներին կներկայացնի թանգարանների հավաքածուների բացառիկ նմուշներ: Այս ակցիան, որին մասնակցում են Եվրոպայի ավելի քան 1200 թանգարաններ, մեկնարկել է 2005թ.: Ծրագրի մասնակից բոլոր թանգարանները անվճար հյուրընկալում են այցելուներին արևամուտից /19:00/ մինչև գիշերվա ժամը 1:00-ն:
Ինչպես Panorama.am-ը տեղեկացավ մշակույթի և երիտասարդության նախարարության հասարակայնության հետ կապերի բաժնից, ակցիային կմասնակցեն Եղիշե Չարենցի, Մարտիրոս Սարյանի, Ավետիք Իսահակյանի տուն-թանգարանները, Ժողովրդական արվեստի, Երվանդ Քոչարի և Հովհաննես Թումանյանի թանգարանները, «Զվարթնոց» պատմամշակութային և «Էրեբունի» պատմահնագիտական արգելոց-թանգարանները, Հայաստանի ազգային պատկերասրահն ու ռուսական արվեստի թանգարանը:

Culture 16:01 19/05/2007
Project “Museum Night” will launch today in 10 museums throughout Armenia exhibiting rare sample to the visitors. The museums will be open free of charge from 19:00 until 1:00.
Armenian ministry of culture and youth affairs press services told Panorama.am Museum after Yeghishe Charents, Martiros Saryan, Avetik Isahakyan, Museum of National Art, Museums of Yervand Kochar and Hovanes Tumanyan, Zvartnots historical-cultural museum and Erebuni history museum, as well as Museum of Russian Art and Armenian National Gallery will be open for visitors today.