Սպորտ 16:49 30/05/2007
Հաջորդ մարտը Արթուր Աբրահամն անցկացնելու է օգոստոսի 18-ին Գերմանիայում: Այսօր այդ մասին հայտարարել է IBF-ի վարկածով միջին քաշային չեմպիոն Ա. Աբրահամը: «Ամենայն հավանականությամբ ես կմենամարտեմ ավստրալիացի բռնցքամարտիկ Սիմոն Սոլիմենոնի հետ», - նշեց նա: Աբրահամի խոսքերով, իր հաղթանակներին մեծ նշանակություն են տալիս, և գերմանական հեռուստաընկերություններն արդեն իսկ իր և իր մարզիչների մասին ֆիլմ են նկարահանում:
Բռնցքամարտիկը միաժամանակ ընդգծեց, որ գերմանական բռնցքամարտի դպրոցը ունի լավ և բարի ավանդույթներ: Սակայն նա հարգանքով է վերաբերվում ամերիկյան բռնցքամարտի դպրոցին` նշելով, որ ինքը շատ կուզենար մրցել ամերիկացի բռնցքամարտիկների հետ: Նշենք, որ մայիսի 26-ին գերմանական Բամբերգ քաղաքում Աբրահամը 4-րդ անգամ պահպանել է IBF-ի վարկածով չեմպիոնի տիտղոսը` կանադացի Ս. Դեմերսին նոկաուդի հասցնելով: Ա. Աբրահամը ծնվել է Երևանում, այժմ ապրում է Գերմանիայում` հանդես գալով գերմանական դրոշի ներքո:

Следующий бой Абраама состоится 18 августа
"Свой следующий бой я готов провести 18 августа в Германии" - сообщил сегодня ереванским журналистам известный боксер, чемпион по версии IBF в среднем весе Артур Абрааам. “По всей вероятности я буду биться с австралийским боксером Симом Солименом”, - отметил он.
Абраам считает, что в Германии его победам придают большое значение, и немецкие телеканалы на данный момент уже начали съемки фильма о нем и его тренерах. В то же время боксер подчеркнул, что немецкая боксерская школа имеет добрые традиции, однако он с уважением отозвался и об американской боксерской школе, отметив, что он очень желал бы потягаться с американскими боксерами.
Напомним, что 26 мая в немецком Бамберге Артур Абраам в четвертый раз защитил титул чемпиона IBF в среднем весе (в весовой категории до 72,6 кг), устроив канадцу С. Демерсу технический нокаут.
Артурт Абраам родился в 1979 году в Ереване, сейчас живет в Германии, выступая под немецким флагом. За свою боксерскую карьеру провел 23 поединка, победив во всех.