ՓՅՈՒՆԻԿԸ ՄՐՑԱԿՑԻ ԴԱՇՏՈՒՄ ՈՉ ՈՔԻ ԽԱՂԱՑ
Չեմպիոնների լիգայի խաղարկության որակավորման առաջին փուլում Փյունիկը ոչ ոքի խաղաց իռլանդական Դերի Սիթի թիմի հետ: Երկու թիմերի ֆուտբոլիստներն էլ դարպասը գրավելու հնարավորություններ ունեին, բայց խաղի հաշիվն այդպես էլ չբացվեց: Պատասխան հանդիպումը կկայանա հուլիսի 25-ին Երեւանի Վազգեն Սարգսյանի անվան հանրապետական մարզադաշտում:
Նշենք, որ այսօր իրենց ելույթները կսկսեն նաեւ մեր երկիրը ներկայացնող մյուս երկու թիմերը` Երեւանի Բանացը եւ Միկան, որոնք հանդես են գալիս ՈւԵՖԱ-ի գավաթի խաղարկության որակավորման փուլում: Բանանցը Վազգեն Սարգսյանի անվան հանրապետական մարզադաշտում ուժերը կչափի շվեյցարական Յանգ Բոյզի հետ: Իսկ Միկան կհյուրընկալվի հունգարական ՄՏԿ թիմին: ՈւԵՖԱ-ի գավաթի խաղարկության որակավորման փուլի պատասխան հանդիպումները կկայանան օգոստոսի 2-ին:

Спорт 11:49 19/07/2007
Ереван, 19 июля. Panorama.am. Армянская футбольная команда "Пюник" в первом квалификационном раунде Лиги чемпионов сыграла с ирландской командой "Дери Сити" вничью.
Футболисты обеих команд имели возможность забить гол во врота соперника, однако счет так и не был открыт. Ответная встреча состоится 25 июля в республиканском стадионе имени Вазгена Саркисяна (г. Ереван).
Отметим, что сегодня выступят также и другие футбольные команды, представляющие нашу страну – ереванские "Бананц" и "Мика", которые сыграют в квалификационном туре кубка УЕФА. Команда "Бананц" сыграет с командой из Швейцарии "Янг Бойз", матч состоится на ресубликанском стадионе им. В. Саркисяна. А "Мика" сыграет с венгерской футбольной командой МТК на поле соперника. Игры первого квалификационного тура Кубка УЕФА состоятся 2 августа.