Հասարակություն 13:49 06/08/2007
Արտգործնախարար Վարդան Օսկանյանի հրամանով Վլադիմիր Կարապետյանը նշանակվել է ԱԳՆ խոսնակ, ԱԳՆ մամուլի և տեղեկատվության վարչության պետ: Այս մասին տեղեկացանք ԱԳՆ մամուլի և տեղեկատվության վարչությունից:
Նշենք, որ Վ. Կարապետյանը 2004-2006թթ. զբաղեցրել է նույն վարչության լրատվամիջոցների հետ կապերի բաժնի վարիչի պաշտոնը, իսկ 2006թ. հունիսից կատարել է վարչության պետի պարտականությունները: ՀՀ պատվիրակությունների կազմում մասնակցել է մի քանի տասնյակ պաշտոնական և աշխատանքային այցերի, միջազգային խորհրդաժողովների և համաժողովների:

Политика 15:23 06/08/2007
/Ереван/  Указом министра иностранных дел Армении Вардана Осканяна, Владимир Карапетян назначен пресс-секретарем МИД, начальником управления прессы и информации МИД РА.
Отметим, что В. Карапетян в 2004-2006 годах занимал должность заведующего отделом по связям со СМИ управления прессы и информации МИД. С 2006 года исполнял обязанности начальника управления прессы и информации. В составе делегаций РА В.Карапетян принимал участие во многих официальных и рабочих визитах, международных совещаниях и конференциях.