Մշակույթ 13:53 13/08/2007
Հոկտեմբերի 12-13-ը կնշվի Երևանի օրը: Այս օրերին մայրաքաղաքի տարբեր համայնքներում կկազմակերպվեն տոնին նվիրված միջոցառումներ: Այս մասին այսօրվա ճեպազրույցում հայտնեց քաղաքապետարանի մշակույթի, երիտասարդության հարցերի և սպորտի վարչության պետ Կամո Մովսեսյանը: Նրա խոսքով, միջոցառումների սցենարներն առայժմ մշակման փուլում են, իսկ անհրաժեշտ ծախսերը` նախահաշվային: Հարցին, թե Երևանի փողոցներում ընթացող ակտիվ ճանապարհաշինությունը չի խանգարի միջոցառումների անցկացմանը, վարչությանը պետը պատասխանեց` ոչ:
Նա նաև հայտնեց, որ մայրաքաղաքում բացվել է «Հին Երևան» խորագրով ցուցահանդես, որտեղ ներկայացված են երիտասարդ նկարիչների 40 գործեր: Դրանցում պատկերված են Երևանի հին շինությունները, հուշարձանները:

Культура 16:37 13/08/2007
День столицы Армении будет отмечен 12-13 октября. В эти дни в разных столичных общинах будут организованы мероприятия, посвященные празднику. Об этом во время сегодняшнего брифинга сообщил начальник Управления культуры, по делам молодежи и спорта Камо Мовсесян.
Он сообщил, что по этому случаю в столице страны открылась выставка “Ин Ереван” (“Старый Ереван”), где представлены 40 работ молодых художников. Основная тема представленных на выставке картин - старые здания и памятники Еревана.
К. Мовсесян также заметил, что дорожно-строительные работы не помешают проведению праздничных мероприятий.