Մշակույթ 13:19 25/08/2007
Օգոստոսի 27-ին, 28-ին և 29-ին Արամ Խաչատրյան համերգասրահում կայանալիք ամերիկահայ երգիչ Անդիի համերգի ժամանակ լինելու են անակնկալներ` հայ աստղերի մասնակցությամբ: Այս մասին Անդիի մամուլի ասուլիսի ժամանակ հայտնեց «Արձագանք» խմբի երաժիշտ Եղիշե Պետրոսյանը:
Նրա խոսքով, Անդիի մենահամերգները ինտերնացիոնալ են լինելու, քանի որ արդեն իսկ տարբեր երկրներից երգչի երկրպագուներ տոմսեր են պատվիրել:
Անդին իր հերթին խոսելով իր ընտանիքի մասին նշեց, որ ինքը ծնվել է Պարսկաստանում և փոքր հասակից իր 6 քույրերի ու եղբոր հետ միասին նվագել ու երգել է: «Ես փոքր հասակից սիրել եմ ռոք երաժշտություն և Պարսկաստանում աշխատում էինք «Deep Purple» ու «Led Zeppeline» ռոք խմբերի ձայնագրություններ գտնել ու լսել»,- ասաց երգիչն ու հավելեց, որ ցավոք, վերջին շրջանում ամբողջ աշխարհում երաժշտությունը «ետ է գնացել» կապված երաժշտության մեջ տեխնոլոգիաների օգտագործման հետ:
Անդին արդեն երրորդ անգամ է համերգներով այցելում Հայաստան: Նրա ներկայացմամբ, թեև ինքն իր երաժշտական գործունեությունը սկսել է պարսկական երգերով, սակայն անգամ պարսիկ հանդիսատեսը զգում է, որ իր երաժշտության մեջ հայկական ոգի ու շունչ կա: Երգիչն արդեն հասցրել է թողարկել 14 CD և 3 DVD, իսկ հոկտեմբերի կթողարկվի ևս մեկ CD:

Культура 14:59 25/08/2007
Американский рок-певец армянского происхождения Энди во время своих очередных гастролей в Ереване с 27 по 29 августа обещает массу сюрпризов с участием армянских звезд. Об этом сегодня на пресс-конференции сообщил один из членов группы “Ардзаганк” Егише Петросян.
По словам истчника, состав зрителей на концертах Энди будет интернациональным, так как поклонники артиста из других стран уже заказали билеты.
Сам Энди на пресс-конференции рассказал некоторые подробности о себе и о своей семье: она жила в Иране, и его сестры и он играли на различных инструментах и пели. Музыкант с детства пристрастился к рок-музыке, с трудом доставал в Иране пластинки любимых исполнителей – Deep Purple и др.
По мнению исполнителя, сегодня во всем мире музыка переживает упадок из-за ее перенасыщения новейшей техникой.
Энди приезжает в Армению на гастроли уже третий раз. Хотя свою концертную деятельность он начинал с исполнения персидских песен, даже иранские зрители констатировали присутствие армянского духа в его исполнениях. Певец выпустил 14 CD и 3 DVD, а в октябре выйдет новый диск исполнителя.