ՎԱՐՉԱՊԵՏԸ ՑԱՎԱԿՑԵԼ Է ՅԱՆ ՊՈՐՏԵՖԻԼԴԻ ՄԱՀՎԱՆ ԿԱՊԱՑՈՒԹՅԱՄԲ
Հայաստանի Ֆուտբոլի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ Յան Պորտեֆիլդի մահվան կապակցության վարչապետ Սերժ Սարգսյանը ցավակցություն է հայտնել: Նա ցավակացել է Յ. Պորտեֆիլդի ընտանիքին, հազրազատներին, նրա սաներին ու ողջ ֆուտբոլասեր հասարակությանը:
Ինչպես տեղեկացանք կառավարության հասարակայնության հետ կապերի և լրատվության վարչությունից, Սերժ Սարգսյանի ցավակցական խոսքում ասվում է, որ գլխավոր մարզիչը Հայաստանի հավաքականին նոր շունչ հաղորդեց, ինչն էլ թիմային ոգու, վճռականության ու համախմբող դեր ունեցավ հավաքականի համար: Ուղերձում ասվում է, որ Յան Պորտեֆիլդի գործունեության արդյունքները երևացին ոչ միայ լուսատախտակներին, այլև ֆուտբոլասերների ոգևորության և հավատի մեջ:

Armenian Prime Minister Serzh Sargsyan rendered his condolences in relation to the death of Yan Porterfield, chief coach of the Armenian national football team. He expressed condolences to Y. Porterfield’s family, relatives, football team and all football funs.
Armenian government public relations and media department informs that Serzh Sargsyan’s condolence address says that the chief prosecutor gave a new birth to the Armenian national team playing a role of team spirit, determination and unification.