Տնտեսություն 14:43 12/10/2007
Այսօր վարչապետ Սերժ Սարգսյանը ընդունել է Հայաստանում Եգիպտոսի նորանշանակ արտակարգ և լիազոր դեսպան Վահիդ Ալ-Դին Իսմաիլ Գալալին: Ինչպես տեղեկացնում է կառավարության հասարակայնության հետ կապերի և լրատվության վարչությունը, վարչապետը վստահություն է հայտնել, որ նորանշանակ դեսպանը կշարունակի հայ-եգիպտական հարաբերությունների ակտիվ զարգացող երկխոսությունը:
Ս. Սարգսյանը նաև նկատել է, որ երկու երկրների միջև հարաբերությունները բարձր մակարդակի վրա են, ինչը պարտավորեցնում է ակտիվացնելու ջանքերը մասնավորապես առևտրատնտեսական համագործակցության մեջ: Զրուցակիցներն արձանագրել են, որ երկկողմ առևտրատնտեսական համագործակցությունը չի համապատասխանում երկու երկրների միջև գոյություն ունեցող քաղաքական հարաբերությունների մակարդակին: Նրանք կարծիք են հայտնել, որ երկուստեք դեռևս չօգտագործված մեծ հնարավորություններ կան: Վահիդ Գալալը բարձր է գնահատել հայ-եգիպտական փոխգործակցությունը:
Վարչապետը նաև նշել է Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորման խնդրում մինչ այժմ Եգիպտոսի ցուցաբերած հավասարակշռված դիրքորոշման կարևորությունը: Ս. Սարգսյանը վստահեցրել է, որ կառավարությունը պատրաստակամ է երկկողմ համագործակցության ընդլայնմանն ուղղված եգիպտական կողմի բոլոր առաջարկությունները քննարկել և իրականացնել:

Economy 15:58 12/10/2007
Today Prime Minister Serzh Sargsyan received newly appointed ambassador of Egypt to Armenia Vahid Al-Din Ismail Galal. Government information and press services report that the prime minister voiced his assurance that the newly appointed ambassador will continue the actively developing dialogue of the Armenian-Egyptian relations.
Sargsyan noted that the relations between the two countries is “at high level,” which puts an obligation to make efforts more active in trade and economic development cooperation. The interlocutors reported that bilateral trade and economic cooperation does not correspond to the level of political relations between the two countries. They voiced their opinions that there is a lot of unused potential on both sides. Vahid Galal attached importance to the Armenian-Egyptian mutual cooperation.
The prime minister also underscored the balanced disposition of Egypt in Karabakh conflict settlement. Sargsyan assured that the Armenian government is ready to consider and implement all suggestions of the Egyptian party aimed at boosting bilateral cooperation.