ՎԱՐՉԱՊԵՏԻ ՄՈՏ ՔՆՆԱՐԿԵԼ ԵՆ «ՀԱՅՓՈՍՏԻ» ԽՆԴԻՐՆԵՐԻ ԼՈՒԾՄԱՆ ԸՆԹԱՑՔԸ
Այսօր վարչապետ Սերժ Սարգսյանի մոտ տեղի ունեցած քննարկման ժամանակ տրանսպորտի և կապի նախարարը, կառավարությանն առընթեր պետական գույքի կառավարման վարչության պետը և ԿԲ-ի նախագահը վարչապետին ներկայացրել են սեպտեմբերի 17-ին «Հայփոստ» ընկերության խնդիրներին նվիրված խորհրդակցության ժամանակ վարչապետի կողմից տրված հանձնարարականների կատարման ընթացքը:
Ինչպես հաղորդեցին կառավարության տեղեկատվության և հասարակյնության հետ կապերի վարչությունից, քննարկվել է «Նամականիշ» ՓԲԸ-ի կողմից ժամանակին թողարկված նամականիշները «Հայփոստ»-ին անհատույց հանձնելու և «Նամականիշ» ընկերությունը լուծարելու վերաբերյալ տրված հանձնարարականի կատարման ուղղությամբ իրականացված աշխատանքը: Նշվել է, որ այս ընթացքում շահագրգիռ կողմերը խորհրդակցության և քննարկումների արդյունքում վերոնշյալ հարցերի վերաբերյալ եկել են համաձայնության:
Վարչապետի մոտ այնուհետ անդրադարձ է արվել նամականիշներն անհատույց «Հայփոստին» հանձնելու, ինչպես նաև «Նամականիշ» ընկերությունը մինչև 2008թ. ապրիլի 30-ը (երբ լրանում է «Նամականիշ» ընկերության և «Էլինետ Էնթերփրայզիս» ՍՊԸ-ի միջև բացառիկ իրավունքով կնքված առաքման պայմանագրի ժամկետը) լուծարելու առաջիկա աշխատանքներին:
Նշվել է, որ հավատարմագրային կառավարման հանձնված «Հայփոստի» կողմից պայմանագրային պարտավորությունները ժամանակին և պատշաճ կատարելու, այդպիսով ՀՀ քաղաքացիներին որակյալ ծառայություններ մատուցելու կարևորությունից ելնելով` ՀՀ կառավարությունը, իր իրավասությունների շրջանակում, կաջակցի առկա խնդիրների լուծմանը:

Haypost problems examined by prime minister
Today Prime Minister Serge Sargsyan met with the transportation and communication minister, the president of the central bank, and the state department of real estate to discuss progress in solving problems related to Haypost.
As informed by the government press service, the work of the “Stamp” agency was gone over, as to whether they produced stamps for Haypost as scheduled, as well as if the “Stamp” agency had in fact closed down. It is known that the interested parties came to agreement about the subjects discussed.
Talk then returned to subject of the production of stamps by the “Stamp” agency and their transfer of the stamps to Haypost, as well as the contract between “Stamps” and “Elinet Enterprise,” which comes to an end on April 30, 2008, after which “Stamps” will no longer operate.
We note that Haypost gave the government the proper contract on schedule, and the government, in its part, will ensure the issues related to Haypost be solved.