«ՎԻՎԱՍԵԼՆ» ԱՋԱԿՑՈՒՄ Է ՀԻՎԱՆԴՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ԿԱՆԽԱՐԳԵԼՄԱՆԸ
«ՎիվաՍելի» կատարած սոցիալական ներդրման շնորհիվ ավարտվել է հայ-ամերիկյան Առողջության կենտրոնի պատոմորֆոլոգիայի ուսումնական կենտրոնի կառուցումը:
Հաշվի առնելով, որ ժամանակակից աշխարհում ժողովուրդների առողջությունն ու երկրների առողջապահական համակարգը համարվում են կայացած պետականության և մրցակցային տնտեսության հիմք և չափանիշ, իսկ արդյունավետ գործող առողջապահական համակարգի նախապայմանը առողջության առաջնային պահպանման ուժեղ համակարգն է, ընկերությունը 100մլն դրամ է տրամադրել կենտրոնի ամբողջ 3-դ հարկի կառուցման և կահավորման համար: Կենտրոնը հագեցած կլինի նորագույն սարքավորումներով, բուժաշխատողները կստանան համապարփակ կլինիկական ուսուցում` վաղ հայտնաբերման և կանխարգելման հմտությունների վերաբերյալ:
«Հայաստանի առաջատար բջջային օպերատոր լինելը չի նշանակում, որ մենք տեղեկացված չենք ժողովրդի առաջատար խնդիրների մասին` ներառյալ առողջապահական կարիքների: Մենք կարևորում ենք արդյունավետ առողջապահական պլանավորման, հետազոտման և վաղ շրջանում կանխարգելման նշանակությունն ազգի ապագայի համար»,-նշել է ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
Ի դեպ, Հայ-ամերիկյան Առողջության կենտրոնը հիմնադրվել է ամերիկյան մեծանուն բարերար Տեր և Տիկին Վարդգես և ՌիտաՊալյանների աջակցության շնորհիվ:
Նշենք, որ «ՎիվաՍելը» (Ղ-Տելեկոմ ՓԲԸ) Հայաստանում շարժական կապի առաջատար օպերատոր է, որը տրամադրում է ձայնային և տվյալների փոխանցման ծառայությունների բազմազան տեսականի: Իր հիմնադրման օրվանից` 2005թ. հուլիսի 1-ից, կարճ ժամանակամիջոցում ՎիվաՍելը կարողացել է ստեղծել համահանրապետական ցանց և բաժանորդների զգալի բազա:

VIVACELL SUPPORTS PREVENTION OF ILLNESSES
Thanks to the social investment made by “VivaCell,” the construction of the Pathology Research and Education Center of the Armenian-American Health Center has been finished.
Taking into consideration that the health of nations and the health system of countries are considered grounds and standards for the establishment of statehood and a competitive economy, the company has provided 100 million Armenian drams for the construction and furnishing of the third floor of the center. The center is equipped with new technology. The medical staff will pass comprehensive clinical training on early identification and prevention skills.
“To be the leading mobile operator in Armenia does not mean that we are not informed about urgent problems of the people, including health needs. We attach importance to the significance of effective health planning, research and early prevention for the nation,” company general director, Ralph Yirikyan, mentioned.
Armenian-American Health Center was established thanks to generous support by Mr. and Mrs. Vardges and Rita Palyans, renowned American benefactors.
“VivaCell” (K-Telecom closed joint stock company) is the leading mobile operator in Armenia that provides various services of voice and information transmission. Since its establishment on July 1, 2005, “VivaCell” managed to establish a pan-republic network and a huge base of customers in short time.