ՀԱՅԱՍՏԱՆ-ՍԵՐԲԻԱ` 0:0
Այսօր Հայաստանի ֆուտբոլի հավաքականը կմեկնի Բելգիա: Մեր ընտրանին արտագնա խաղում հոկտեմբերի 17-ին կհանդիպի Բելգիայի հավաքականի հետ: Իսկ մինչ այդ Հանրապետական մարզադաշտում տեղի ունեցած Եվրոպայի առաջնության ընտրական փուլի Հայաստան-Սերբիա հանդիպումը շաբաթ օրն ավարտվեց 0:0 հաշվով: Մեր ֆուտբոլիստները հաշվում առաջ անցնելու մի քանի լավ հնարավորություն ունեին, սակայն հարվածները շեղ էին: Այսպիսով «Ա» խմբում Հայաստանի և Սերբիայի հավաքականները իրենց հաշվում գրանցեցին մեկական միավոր: Նույն օրը Բաքվում կայացած Ադրբեջան-Պորտուգալիա հանդիպումն ավարտվեց 0:2 հաշվով:
Նշենք, որ առաջնության ընտրական փուլում Հայաստանի հավաքականը մինչ այսօր հաղթանակ է տարել համապատասխանաբար Լեհաստանի և Ղազախստանի 2:1 և 1:0 հաշվով, ոչ ոքի է խաղացել Պորտուգալիայի` 1:1 և Ֆինլանդիայի` 0:0 հավաքականների հետ և 0:1 հաշվով պարտություն է կրել Լեհաստանի, Ֆինլանդիայի և Բելգիայի հավաքականներից: Հայաստանի ընտրանին մրցում է «Ա» խմբում, որտեղ ընդգրկված են Ադրբեջանի, Ֆինլանդիայի, Սերբիայի, Լեհաստանի, Պորտուգալիայի, Բելգիայի և Ղազախստանի հավաքականները:

Спорт 12:01 15/10/2007
Сборная Армении по футболу сегодня отправится в Бельгию, где 17 октября сыграет очередной матч группы А отборочной серии чемпионата Европы со сборной Бельгии, сообщает Футбольная федерация Армении.
Напомним, в субботу на Республиканском стадионе наша сборная сыграла вничью со сборной Сербии - 0:0. Обе команды, таким образом, заработали 1 очко.
В тот же день в Баку состоялся еще один матч группы А – Азербайджан-Португалия, который завершился победой сборной Португалии: 0:2.
Таким образом, в отборочных играх чемпионата Европы в группе А сборная Армении одержала победу над сборными Польши (2:1) и Казахстана(1:0), сыграла вничью со сборными Португалии (1:1) и Финляндии (0:0) и со счетом 0:1 проиграла сборным Польши, Финляндии и Бельгии.