Տնտեսություն 17:41 26/10/2007
«Մենք դիմում-նամակ ենք ստացել և՛ «ՎիվաՍելլ», և՛ «ԱրմենՏել» ընկերություններից: Հոկտեմբերի 30-ին, հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի նիստերի դահլիճում կայանալու է հանձնաժողովի նիստ, որում քննարկվելու է «Հանրային շարժական բջջային կապի կանխավճարային հեռախոսաքարտերի տրամադրման մասին» որոշման մեջ փոփոխություն կատարելու հարցը»,-այս մասին Panorama.am-ի թղթակցի հետ զրույցի ժամանակ ասաց Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի հեռահաղորդակցության պետ Գևորգ Գևորգյանը:
Նրա հավաստմամբ, քննարկման ընթացքում նախատեսվում է շարժական բջջային կապի ծառայություններ մատուցողների կողմից մինչև 2007 թվականի հուլիսի 1-ը իրացված կամ շրջանառության մեջ գտնվող կանխավճարային հեռախոսաքարտեր ունեցող բաժանորդների հետ պայմանագրերի վերակնքման ժամկետը երկարաձգել մինչև 2008 թվականի հունվարի 1-ը: Հարցին, թե ինչ կլինի, եթե բաժանորդը նշված ժամանակահատվածում պայմանգիր չկնքի ընկերությունների հետ, Գ. Գևորգյանը պատասխանեց, թե այդ հարցը դեռևս հստակեցված չէ ու այս պահին հանձնաժողովը իրավասու չէ այն հրապարակել:
Հիշեցնենք, որ Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի որոշմամբ hանրային շարժական բջջային կապի ծառայություններ մատուցողները` հուլիսի 1-ից հեռախոսաքարտերը բաժանորդներին տրամադրում են գրավոր պայմանագրի հիման վրա:
Ավելացնենք, որ պայմանագիր կնքելու համար հարկավոր է ընկերությունների գրասենյակ ներկայանալ անձը հաստատող փաստաթղթի (անձնագիր կամ զինվորական գրքույկ, կամ օրենսդրությամբ նախատեսված անձը հաստատող այլ փաստաթուղթ) ընթեռնելի պատճենով: Իսկ այլ անձանց հետ պայմանագրերը կնքում (վերակնքում) են երկկողմ կնիքներով դրոշմված փաստաթուղթ կազմելու միջոցով:

“We have received letters of application both from VivaCell and ArmenTel companies. On October 30 a session will be held at the conference hall of the Public service regulatory committee, where the issue of introducing amendments into the resolution “On provision of advance payment phone cards for public mobile cellular communication,” said Gevorg Gevorgyan, Head of telecommunications of the Public service regulatory committee in an interview with the Panorama.am correspondent.
He also assured that in the course of the discussions it is planned to defer the deadline for resigning the agreements with subscribers having advance payment phone cards that had been sold by the mobile cellular communication service providers by the 1st of July, 2007 or put into circulation, till the 1st of January, 2008.
Let us remind that for signing agreements it is necessary to visit the company offices having a passport or a military ID, or any other document identifying the person as per the law, with a clear copy. The agreements with other individuals are signed (or re-signed) through making a document ratified with bilateral stamps and signatures.