Տնտեսություն 17:41 26/10/2007
«Մենք դիմում-նամակ ենք ստացել և՛ «ՎիվաՍելլ», և՛ «ԱրմենՏել» ընկերություններից: Հոկտեմբերի 30-ին, հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի նիստերի դահլիճում կայանալու է հանձնաժողովի նիստ, որում քննարկվելու է «Հանրային շարժական բջջային կապի կանխավճարային հեռախոսաքարտերի տրամադրման մասին» որոշման մեջ փոփոխություն կատարելու հարցը»,-այս մասին Panorama.am-ի թղթակցի հետ զրույցի ժամանակ ասաց Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի հեռահաղորդակցության պետ Գևորգ Գևորգյանը:
Նրա հավաստմամբ, քննարկման ընթացքում նախատեսվում է շարժական բջջային կապի ծառայություններ մատուցողների կողմից մինչև 2007 թվականի հուլիսի 1-ը իրացված կամ շրջանառության մեջ գտնվող կանխավճարային հեռախոսաքարտեր ունեցող բաժանորդների հետ պայմանագրերի վերակնքման ժամկետը երկարաձգել մինչև 2008 թվականի հունվարի 1-ը: Հարցին, թե ինչ կլինի, եթե բաժանորդը նշված ժամանակահատվածում պայմանգիր չկնքի ընկերությունների հետ, Գ. Գևորգյանը պատասխանեց, թե այդ հարցը դեռևս հստակեցված չէ ու այս պահին հանձնաժողովը իրավասու չէ այն հրապարակել:
Հիշեցնենք, որ Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի որոշմամբ hանրային շարժական բջջային կապի ծառայություններ մատուցողները` հուլիսի 1-ից հեռախոսաքարտերը բաժանորդներին տրամադրում են գրավոր պայմանագրի հիման վրա:
Ավելացնենք, որ պայմանագիր կնքելու համար հարկավոր է ընկերությունների գրասենյակ ներկայանալ անձը հաստատող փաստաթղթի (անձնագիր կամ զինվորական գրքույկ, կամ օրենսդրությամբ նախատեսված անձը հաստատող այլ փաստաթուղթ) ընթեռնելի պատճենով: Իսկ այլ անձանց հետ պայմանագրերը կնքում (վերակնքում) են երկկողմ կնիքներով դրոշմված փաստաթուղթ կազմելու միջոցով:

Карты предоплаты следует зарегистрировать до января
30 октября состоится заседание комиссии по урегулированию общественных услуг, которое рассмотрит возможность изменений в решении “О предоставлении телефонных карточек системы предоплаты общественной мобильной сети” на основании заявлений операторов мобильной связи. Об этом в беседе с корреспондентом Panorama.am сообщил начальник отдела телекоммуникаций комиссии Геворк Геворкян.
По его словам, планируется с абонентами сети предоплаты, которые приобрели свои телефонные карты до 1 июля 2007 года, продлить срок заключения договоров до 1 января 2008 года. На вопрос, что станет с теми абонентами, которые не заключат договор к данном сроку, Г. Геворкян ответил, что комиссия пока по данному вопросу не приняла конкретного решения.
Напомним, что согласно решению комиссии с 1 июля операторы мобильной связи предоставляют услуги только на основании письменных договоров.
Для заключения договоров гражданам Армении, пользующимся картами сети предоплаты, надо прийти в офис мобильного оператора с копией документа, удостоверяющего личность.