ԵՐԵԽԱՆԵՐԻ ԻՐԱՎՈՒՆՔՆԵՐԻ ՄԱՍԻՆ ԿՊԱՏՄԵՆ ՀԵՔԻԱԹՆԵՐԻ ՀԵՐՈՍՆԵՐԸ
Նոյեմբերի 12-ից Հայաստանի երիտասարդ կանանց ասոցիացիան (ՀԵԿԱ) կազմակերպում է այցելություններ Երևանի մանկատներ և հատուկ դպրոցներ: Այս մասին այսօրվա ասուլիսում ասաց ասոցիացիայի նախագահ Լիլիթ Ասատրյանը: Նրա հավաստմամբ, ակցիայի ընթացքում նախատեսվում է այցելել Երևանի 18 մանկատներ ու հատուկ դպրոցներ:
Ծրագրի նպատակն է երեխաներին իրազեկել իրենց իրավունքների մասին ու տալ քաղաքացիական կրթություն: «Այս ամենին մենք ցանկանում ենք հասնել երեխաների համար հասկանալի «լեզվով»»,-նշեց Լ. Ասատրյանը: Այս ամենը երեխաները կսովորեն տիկնիկներից` ներկայացումների ժամանակ: Լ. Ասատրյանի խոսքով, ներկայացումները կազմակերպելու և ցուցադրելու է ասոցիացիայի «Երիտասարդի թատրոն» ստուդիան: Բեմադրվելու են հայտնի հեքիաթներ, որոնց հերոսները կխոսեն երեխաների իրավունքների մասին: Ըստ ասոցիացիայի նախագահի, միջոցառումներն իրականանում են միայն ասոցիացիայի ներքին միջոցների հաշվին, դրա համար էլ ներառվել են միայն մայրաքաղաքի մանկատներն ու հատուկ դպրոցները: Նրա հավաստմամբ, իրենք մտադիր են հաջորդ տարիներին ընդլայնել միջոցառումների անցկացման շրջանակները:

Culture 22:48 09/11/2007
Lilit Asatryan, the head of Armenian young women association said that from November 12 the association organizes visits to orphanages and special schools in Yerevan. She added that they prepare to visit 18 orphanages and special schools.
The goals of the project are to inform the children about their writes and give civil education. Lilit Asatryan said they will use the simple language to be comprehensible, it means that the children will learn it by fairy tale heroes.
According to the association they organize the meetings with their own financial means, and for this reason they included only the orphanages and the special schools in Yerevan. They hope to broaden their activity sphere during the next years.