ԱՅՍՕՐ ՊԱՇՏՈՆԱՊԵՍ ԿԲԱՑՎԻ ՖՐԱՆՍ-ՀԱՅԿԱԿԱՆ ԴՊՐՈՑԸ
Այսօր երեկոյան տեղի կունենա Ֆրանս-հայկական դպրոցի պաշտոնական բացումը: Այս տարվա սեպտեմբերի 1-ից գործող Ֆրանս-հայկական դպրոցը ներկայում ունի 5 ցածր և միջին դասարան` հայ, ֆրանսիացի և կանադացի 16 աշակերտով և նախապատրաստական խումբ` երեք սանով:
Դպրոցը հնարավորություն է ընձեռում բոլոր երեխաներին ուսանելու ինչպես ֆրանսիական, այնպես էլ հայկական կրթական համակարգում: Այս նպատակով, դպրոցն առաջարկում է ֆրանսիական մանկավարժական մոտեցման հիմքի վրա կառուցված հայկական և ֆրանսիական ուսումնական ծրագրեր: Ուսուցումն իրականացվում է 15 դասավանդողների կողմից:
Նշենք, որ «Ֆրանսիական դպրոց հիմնադրամը» Հայաստանի օրենսդրությամբ գործող ասոցիացիա է` Հայաստանում Ֆրանսիայի Դեսպանության հովանու ներքո:

Образование 12:08 23/11/2007
В Ереване сегодня вечером состоится официальное открытие армяно-французской школы. Школа действует с 1 сентября этого года, уже открыты 5 младших и средних классов и подготовительная группа, в которых обучается 19 учеников-армян, французов и канадцев. Преподают в школе 15 педагогов.
Школа предоставляет своим ученикам возможность обучаться как по французской, так и армянской системе: разработаны армянские и французские учебные программы на основе французской методики преподавания.
Попечитель школы – фонд “Французская школа”, ассоциация, действующая в соответствии с армянским законодательством и при содействии посольства Франции в Армении.