Իրավունք 17:25 26/11/2007
«Ռոյալ Արմենիա» ընկերության ղեկավարների գործով դատավարության ժամանակ այսօր աննախադեպ հայտարարություն արեց դատավոր Սուրիկ Ղազարյանը: Նա առանց որևէ բացատրության դադարեցրեց գրավոր ապացույցների ուսումնասիրությունը և հայտարարեց, որ դատաքննությունն, ըստ էության, ավարտվեց:
Սա այն դեպքում, երբ դատարանը դեռ նոր էր սկսել ուսումնասիրել գործում եղած գրավոր ապացույցները: Նախորդ դատական նիստն ավարտվել էր քրեական գործի 2-րդ հատորի, 14-րդ էջի ուսումնասիրությամբ:
«Ռոյալ Արմենիա» ընկերության ղեկավարների դատապաշտպան Աշոտ Սարգսյանին թույլ չտրվեց նույնիսկ որևէ միջնորդություն անել: Փաստաբանն ասում է, որ դատավորին «հոգնա» են արել և հրահանգել արագ հրապարակել մեղադրական դատավճիռը: Հակառակ պարագայում, անհասկանալի է, թե ինչո՞ւ նախորդ դատական նիստում նույնիսկ թարգմանիչներ էր ներգրավվեցին:
Այսպիսով, դատարանը հայտնեց, որ «Ռոյալ Արմենիա» ընկերության ղեկավարների գործով դատավճիռը կհրապարակվի նոյեմբերի 29-ին:

Law 21:04 26/11/2007
Today, during the trial of the directors of “Royal Armenia” company, the judge Surik Ghazaryan made an unprecedented announcement. Without any explanation he stopped the examination of documents and announced that the hearing was over.
Note that the trial started to examine the documents just recently. The former trial finished by the examination of criminal case second volume.
Ashot Sargsyan, the advocate of the directors of “Royal Armenia” company, was not allowed to solicit for the case. According to the advocate the judge “got enema” and ordered to announce the judgment. Otherwise it is strange why they called the translators during the last case.