Տնտեսություն 13:49 04/12/2007
Այսօր առավոտից «ԱրմենՏել»-ի բջջային կապի բաժանորդները զրկված են միմյանց զանգելու, հաղորդագրություններ ուղարկելու և այլ ծառայությունների հնարավորությունից: Ընկերության սպասարկաման կենտրոնից Panorama.am-ի թղթակցին հայտնեցին, որ վթար չի եղել, այլ «ցանցում կապի բարելավվման աշխատանքներ են իրականցվում»:
Քիչ առաջ ընկերությունից ստացանք նախորդ օրվա ամսաթվով ստորագրված մի հաղորդագրություն, որով «ԱրմենՏել»-ը հերթական անգամ հայցում է բաժանորդների ներողամտությունը և տեղեկացնում, որ շարժական հեռախոսակապի միգրացիայի (անցումը հին համակարգից` նորի) հետ կապված ընթանում են աշխատանքներ, ինչի արդյունքում` որոշ ժամանակով անջատվում են ԱրմենՏելի բջջային համակարգի բաժանորդների որոշ հեռախոսահամարներ: Ստուգելու համար (արդյոք տվյալ բաժանորդը վերամիացել է կայանին թե ոչ) անհրաժեշտ է, որպեսզի անջատված հեռախոսահամարների բաժանորդները ևս մեկ անգամ անջատեն և միացնեն իրենց բջջային հեռախոսները:
Մանրամասն տեղեկատվությունների համար խորհուրդ են տալիս զանգահարել Բաժանորդների աջակցման կենտրոն - 0611` բջջային հեռախոսներից, (որից այս պահին անհնար է օգտվել) կամ 0-800-0-0611` քաղաքային հեռախոսներից կամ այցելել ԱրմենՏելի կայքէջ:
Սակայն նախապես չհայտարարելը կապի նման «բարելավման» մասին, անկասկած խոսում է բաժանորդների նկատմամբ անհարգալից վերաբերմունքի մասին: Նույնիսկ հաղորդագրությունում չնշելը, թե երբ վերջապես կվերականգնեն կապը, ենթադրում է, որ արդեն «տեղեկացված» բաժանորդները պետք է անընդհատ անջատեն-միացնեն իրենց հեռախոսները, քանի որ սպասարկման կենտրոնից ևս հստակ բան չասացին` «օրվա ընթացքում կվերականգնվի»:
Էլ անհարգալիցը ո՞նց է լինում...
Հանրային հեռուստաընկերության ամանորյա հեռուստահաղորդումների ծրագրի ազդագրից հայտնի դարձավ, որ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի ամանորյա ուղերձը...

ARMENTEL: DISRESPECT TO CUSTOMERS
ArmenTel mobile customers could not make calls, send SMS or use any other services of the operator since this morning. The service center of the company told Panorama.am that this is not due to an accident. Instead, they said “the company is improving its network.”
Quite recently we received a message from ArmenTel apologizing for the inconvenience and informing that the company is shifting from an old system to a new system and some telephone lines are cut off due to such works.
For more details the company suggests to call 0611 mobile number (which is impossible to do right now) or call 0-800-0-0611 from home phones or to visit ArmenTel web page. To check if the telephone line is reconnected, customers are suggested to switch off and on their telephones.
Not announcing beforehand about such “improvement” is speaking about a disrespectful attitude to customers. By not mentioning the time when the connection will be on supposes that the customers have to switch off and on their telephones since the service center dоes not say anything more than “it will recover during the day.”
How else one can be more disrespectful?