ՀԱՍՏԱՏՎԵԼ Է «ՀԱՅՓՈՍՏԻ» ՈՒՆԻՎԵՐՍԱԼ ԾԱՌԱՅՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ՍԱԿԱԳՆԵՐԻ ՍԱՀՄԱՆՄԱՆ ԵՎ ՎԵՐԱՆԱՅՄԱՆ ԿԱՐԳԸ
Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովը ընդունել է «Հայփոստի» ունիվերսալ ծառայությունների սակագների սահմանման և վերանայման կարգը: Ինչպես այսօրվա նիստում նշեց հանձնաժողովի սակագնային քաղաքականության բաժնի պետ Արմեն Արշակյանը, ունիվերսալ ծառայությունների մեջ են մտնում նամակների, մինչև 20 կգ ծանրոցների, պարբերական մամուլի առաքումը մարզեր, ինչպես նաև հատուկ նշանակության փաստաթղթերի առաքումը:
Իր հերթին «Հայփոստի» տնօրեն Հանս Բոոնը շնորհակալություն հայտնելով հանձնաժողովին, համոզմունք հայտնեց, որ նոր փաստաթուղթը պատշաճ կերպով կգործարկվի «Հայփոստի» կողմից: Հանձնաժողովի նախագահ Ռոբերտ Նազարյանը նույնպես հույս հայտնեց, որ ընդունված կարգը կգործի բաժանորդների օգտին, որոնք արդեն 1 տարի անց կզգան դրա դրական կողմերը:Կարգը ուժի մեջ կմտնի 2008 թվականի հունվարի 1-ին:
Նշենք, որ 2006 թվականի նոյեմբերի 30-ին «Հայփոստի» բաժնետոմսերի ամբողջ փաթեթը հանձնվել է «Հայփոստ ՏրանսՄենեջմենթ» ՍՊԸ-ին, որը պատկանում է հոլանդական Postfinance-ին:

Economy 16:28 07/12/2007
The Public Services Regulatory Committee approved today the procedures of defining and reconsidering the tariffs of the universal services of the Armenian Postal Service. Armen Arshakyan, tariff policy department head of the committee said that universal services include the delivery of letters, boxes of up to 20 kg, press to the regions as well as delivery of special importance documents.
Hans Boun, director of the Armenian Postal Service, thanked the committee and assured that the document will be properly executed by the postal service. Robert Nazaryan, committee chairman, also expressed his hope that the regulations will act in favor of the customers who will feel the positive impact of the document in a year. The regulations will be effective as of January 1, 2008.
On November 30, 2006 the whole package of shares of the Armenian Postal Service was handed to HayPost Trans Management Ltd which belongs to Dutch Postfinance.