ՀԱՍՏԱՏՎԵԼ Է «ՀԱՅՓՈՍՏԻ» ՈՒՆԻՎԵՐՍԱԼ ԾԱՌԱՅՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ՍԱԿԱԳՆԵՐԻ ՍԱՀՄԱՆՄԱՆ ԵՎ ՎԵՐԱՆԱՅՄԱՆ ԿԱՐԳԸ
Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովը ընդունել է «Հայփոստի» ունիվերսալ ծառայությունների սակագների սահմանման և վերանայման կարգը: Ինչպես այսօրվա նիստում նշեց հանձնաժողովի սակագնային քաղաքականության բաժնի պետ Արմեն Արշակյանը, ունիվերսալ ծառայությունների մեջ են մտնում նամակների, մինչև 20 կգ ծանրոցների, պարբերական մամուլի առաքումը մարզեր, ինչպես նաև հատուկ նշանակության փաստաթղթերի առաքումը:
Իր հերթին «Հայփոստի» տնօրեն Հանս Բոոնը շնորհակալություն հայտնելով հանձնաժողովին, համոզմունք հայտնեց, որ նոր փաստաթուղթը պատշաճ կերպով կգործարկվի «Հայփոստի» կողմից: Հանձնաժողովի նախագահ Ռոբերտ Նազարյանը նույնպես հույս հայտնեց, որ ընդունված կարգը կգործի բաժանորդների օգտին, որոնք արդեն 1 տարի անց կզգան դրա դրական կողմերը:Կարգը ուժի մեջ կմտնի 2008 թվականի հունվարի 1-ին:
Նշենք, որ 2006 թվականի նոյեմբերի 30-ին «Հայփոստի» բաժնետոմսերի ամբողջ փաթեթը հանձնվել է «Հայփոստ ՏրանսՄենեջմենթ» ՍՊԸ-ին, որը պատկանում է հոլանդական Postfinance-ին:

Экономика 13:06 07/12/2007
Комиссия по регулированию общественных услуг Армении (КРОУ) утвердила порядок определения и пересмотра тарифов на универсальные услуги ЗАО “Айпост”. Как отметил в ходе сегодняшнего заседания КРОУ начальник управления тарифной политики Армен Аршакян, в число универсальных услуг входят доставка писем, посылок, весом до 20 кг, периодической печати в сельские общины, а также услуги по специальной доставке документации/
В свою очередь генеральный директор ЗАО “Айпост” Ганс Боон, поблагодарив Комиссию, выразил убеждение, что новый документ будет должным образом применен в деятельности “Айпост”.
Председатель регулирующей комиссии Роберт Назарян также выразил надежду, что принятый порядок будет действовать во благо абонентов, которые уже спустя год почувствуют его положительные результаты.
Порядок вступит в силу с 1 января 2008 года.
Отметим, что 30 ноября 2006 года полный пакет акций ЗАО "Айпост" был передан в доверительное управление созданной для этих целей голландской компании ЗАО "Айпост Траст Менеджмент", принадлежащей голландской Postfinance.