ԱՎՏՈԱՌԵՎԱՆԳՈՂՆԵՐԻՆ ՀՈՎԱՆԱՎՈՐԵԼ ԵՆ ՀԱՆՑԱՎՈՐ ԱՇԽԱՐՀԻ ՀԵՂԻՆԱԿՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԸ
Ազգային անվտանգության ծառայության և Ոստիկանության կողմից ձեռնարկված համատեղ օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում ձերբակալվել է հանցավոր խումբ, որը զբաղվում էր ավտոառևանգմամբ:
Ինչպես հայտնեցին ԱԱԾ մամուլի կենտրոնից, կազմակերպված խումբը առևանգելով ավտոմեքենաները, հանցավոր աշխարհի հեղինակությունների միջնորդությամբ, բանակցությունների մեջ էր մտնում տուժողների հետ և համապատասխան գումարի դիմաց վերադարձնում մեքենաները: Համաձայնության չգալու պարագայում, մի շարք դեպքերում, առևանգված մեքենաները հրկիզվել կամ վնասվել են:
2006-2007թթ. ընթացքում Երևանում կատարված ավտոառևանգման 24 դեպքերի փաստերով հարուցված են քրեական գործեր: Հաշվի առնելով հանցագործության հասարակական վտանգավորությունը, ՀՀ Գլխավոր դատախազի հանձնարարությամբ գործը քննում է ՀՀ ԱԱԾ Քննչական վարչությունը:

Law 15:42 11/12/2007
The National Security Service (NSS) and the police undertook operative investigation measures as a result arresting a criminal group which engaged in car robbery.
NSS press services report that the group stole cars under the mediation of criminal authorities. Later the group was negotiating with the victims and returning the cars against a certain sum. In case agreements were not reached, the cars were set on fire or damaged.
Criminal cases are instituted against 24 case of car robbery in Yerevan in the course of 2006-2007. Taking into consideration the public danger of the crime, the case is investigated by NSS Investigation Department under the assignment of the Chief Prosecutor of Armenia.