ՄԵՐ ՀՈԿԵՅԻՍՏՆԵՐՆ ԻՐԵՆՑ ՈՒԺԵՐԸ ԿՉԱՓԵՆ ԱՇԽԱՐՀԻ ԱՌԱՋՆՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐՈՒՄ
Մինչև 20 տարեկանների Հայաստանի հոկեյի հավաքականը կմասնակցի 2008 թվականի աշխարհի առաջնությանը: Ինչպես տեղեկացնում է առաջնության կայքէջը, Հայաստանի ընտրանին ընդգրկված է 3-րդ խմբում, որտեղ խաղալու են Սերբիայի, Նոր Զելանդիայի, Թուրքիայի և Հարավային Աֆրիկայի հավաքականների հետ: Մրցաշարը կանցկացվի հունվարի 16-24-ը Սերբիայի մայրաքաղաք Բելգրադում:
Հայաստանի հոկեյի ազգային հավաքականը աշխարհի առաջնության կհանդիպի Հունաստանի և Բոսնիա-Հերցեգովինայի ընտրանիների հետ: Խաղերը համապատասխանաբար տեղի կունենան փետրվարի 15-ին` դաշտի տերերի հետ, իսկ 16-ին` հույների: 3-րդ խմբի հանդիպումների վերջին մրցապայքարները կլինեն փետրվարի 17-ին:

Сборные Армении примут участие в чемпионатах мира по хоккею
Сборная Армении по хоккею до 20 лет примет участие в чемпионате мира по хоккею в своей возрастной группе. Как сообщает официальный сайт чемпионата, сборная Армении вошла в состав 3-ей группы, в которой сыграют также сборные Сербии, Новой Зеландии, Турции и Южной Африки. Чемпионат состоится с 16 по 24 января в столице Сербии Белграде.
Национальная хоккейная сборная Армении в рамках чемпионата мира играет в 3-ей группе, где встретится со сборными Боснии-Герцеговины (15 февраля) и Греции (16 февраля). Финальные игры 3-ей группы состоятся 17 февраля.