Սպորտ 12:53 19/12/2007
Հնարավոր է մինչ օրս Ռուսաստանի դրոշի ներքո հանդես եկող հայ բռնցքամարտիկ Վլադիմիր Սարուխանյանը առաջիկայում հանդես գա հայկական դրոշի ներքո: Այդ կապակցությամբ Ռուսաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիան տվել է իր համաձայնությունը: Սակայն 54 կգ քաշային կարգում հանդես եկող, Եվրոպային պատանիների առաջնության չեմպիոն, Սոչիի բնակիչ Վ. Սարուխանյանը դեռևս չի տվել իր վերջնական համաձայնությունը:
Ինչպես հայտարարել է Հայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիայի նախագահ Դերենիկ Գաբրիելյանը, մարզիկը հրավիրվել է մասնակցելու 2008-ի հունվարին կայանալիք Հայաստանի բռնցքամարտի առաջնությանը: Համաձայնության դեպքում մարզիկին խոստանում են տրամադրել այդ քաշային կարգում 2-րդ համարի վերնաշապիկը: Առաջինը պատկանում է Ազատ Հովհաննիսյանին: Նրանց երկուսի միջև էլ հենց կընթանա օլիմպիական ուղեգիրը նվաճելու պայքարը:
Հիշեցնենք, որ ևս մի հայազգի բռնցքամարտիկ, Սոչիի բնակիչ Էդուարդ Համբարձումյանին Ռուսաստանը վերջերս զիջեց Հայաստանին:

Спорт 14:07 19/12/2007
Чемпион Европы среди юниоров в весовой категории 54 кг, сочинский боксер Владимир Саруханян, возможно, в ближайшем будущем сменит российский флаг на армянский. Как сообщил председатель Федерации бокса Армении Дереник Габриелян, российская федерация уже дала согласие, однако своего согласия пока не дал сам спортсмен.
По словам Дереника Габриеляна, Владимир Саруханян получил приглашение принять участие в чемпионате Армении по боксу, который состоится в январе 2008 года. В случае согласия, он получит майку с номером 2, поскольку майка лидера в этой весовой категории принадлежит Азату Ованнисяну. Между этими двумя спортсменами и развернется борьба за олимпийские путевки.