Իրավունք 15:47 07/01/2008
Այսօր ՀՀ ոստիկանության հասարակայնության հետ կապերի և լրատվության վարչությունից մեզ հաղորդեցին, որ հունվարի 1-ին ոստիկանության Կենտրոնականի բաժնում հաղորդում Է ստացվել, որ Տոլստոյի փողոցում գտնվող «Ծղոտներ» հյուրանոցային համալիրի սենյակներից մեկում տղամարդու դիակ կա: Մեկնած օպերատիվ խումբը նշված վայրում հայտնաբերել է 1977 թ. ծնված Դավիթ Փ.-ի դիակը: Արտաքին զննությամբ դիակի վրա բռնության հետքեր չեն հայտնաբերվել: Համաձայն ոստիկանության տեղեկատվության հանգամանքները պարզվում են: Քննությունը վարում Է Կենտրոնի քննչական բաժինը: Ոստիկանների տվյալներով,  վերջինը որևէ պաշտոն չի զբաղեցնում: Դիակն ուղարկվել է դատաբժշկական փորձաքննության:
Ըստ շրջանառվող լուրերի,  «Ծղոտներ» ռեստորանային համալիրում մահվան պատճառը եղել է  ինչ որ դեղերի չարաշահումը և որ ռեստորանում անցկացվող խրախճանքին մասնակցել են նաև որոշ պաշտոնյաներ:
Ի դեպ, առավել անհանգստացնող է այն,  որ վերջին շրջանում երիտասարդության մեջ տարածված է տարբեր հոգեներգործուն դեղահաբերի օգտագործումը:

Law 19:00 07/01/2008
Today public relations department of RA Police announced that in January 1 the police central department was notified that dead body of a man was found in “Cghotner” hotel, Tolstoy Street. The operative group found dead body of David P. born in 1977 in one of the hotel rooms. Dead body was sent to the medical examination center, but there were no violation signs on the body. According to the police station the circumstances of the case are being examined. Central police station carries out the examination. According to the policemen the dead was not an official.
According to the rumors the reason of the David’s death was overdose and they say that some officials took part in the party also.