Իրավունք 15:47 07/01/2008
Այսօր ՀՀ ոստիկանության հասարակայնության հետ կապերի և լրատվության վարչությունից մեզ հաղորդեցին, որ հունվարի 1-ին ոստիկանության Կենտրոնականի բաժնում հաղորդում Է ստացվել, որ Տոլստոյի փողոցում գտնվող «Ծղոտներ» հյուրանոցային համալիրի սենյակներից մեկում տղամարդու դիակ կա: Մեկնած օպերատիվ խումբը նշված վայրում հայտնաբերել է 1977 թ. ծնված Դավիթ Փ.-ի դիակը: Արտաքին զննությամբ դիակի վրա բռնության հետքեր չեն հայտնաբերվել: Համաձայն ոստիկանության տեղեկատվության հանգամանքները պարզվում են: Քննությունը վարում Է Կենտրոնի քննչական բաժինը: Ոստիկանների տվյալներով,  վերջինը որևէ պաշտոն չի զբաղեցնում: Դիակն ուղարկվել է դատաբժշկական փորձաքննության:
Ըստ շրջանառվող լուրերի,  «Ծղոտներ» ռեստորանային համալիրում մահվան պատճառը եղել է  ինչ որ դեղերի չարաշահումը և որ ռեստորանում անցկացվող խրախճանքին մասնակցել են նաև որոշ պաշտոնյաներ:
Ի դեպ, առավել անհանգստացնող է այն,  որ վերջին շրջանում երիտասարդության մեջ տարածված է տարբեր հոգեներգործուն դեղահաբերի օգտագործումը:

Право 16:33 07/01/2008
В первый день 2008 года в одном из номеров гостиничного комплекса “Цхотнер”, находящегося в Ереване на улице Толстого, был обнаружен труп мужчины. Об этом Panorama.am сообщили в Управлении информации и по связям с общественностью Полиции Армении. Выехавшая на место события оперативная группа обнаружила в указанном месте тело Давида Т. 1977 года рождения. При наружном осмотре тела следов насилия не было найдено.
Согласно источнику, обстоятельства инцидента выясняются. Следствие ведет следственное управление Полиции общины Кентрон. По данным правоохранительных органов, скончавшийся не занимал какого-либо поста. Тело Давида Т. Направлено на судмедэкспертизу.
По некоторым данным, причиной смерти стало злоупотребление какими-то препаратами. Есть сведения, что в пиршестве в ресторане принимали участие также некоторые должностные лица.