Սպորտ 12:56 08/01/2008
Անաստասիա Գրեբյոնկինա-Վազգեն Ազրոյան պարային գույգը պատրաստվում է Եվրոպայի առաջնությանը: Այն կանցկացվի հունվարի 21-27-ը Խորվաթիայի մայրաքաղաք Զագրեբում:
Panorama.am-ի թղթակցի հետ զրույցում Հայաստանի գեղասահքի ֆեդերացիայի նախագահ Սամվել Խաչատրյանը նշեց, որ զույգի մարզիչն Է օլիմպիական խաղերի և աշխարհի բազմակի չեմպիոն Ալեքսանդր Ժուլինը, պարերի բեմադրիչը` Լ. Վլասովան: Նրա խոսքով, գեղասահքի միջազգային մրցումներում Հայաստանը ներկայացնում Է նաև միջազգային կարգի մրցավար Իրինա Աբսալյամովանը:
Հիշեցնենք, որ Հայաստանի գեղասահորդները Տոկիոյում մարտին կայացած գեղասահքի աշխարհի առաջնությանը նվաճել էին եզրափակիչի ուղեգիր և ընդգրկվել 24 լավագույն պարային զույգերի ցանկում: «Օրիգինալ պար» անվանակարգում Անաստասիա Գերբյոնկինա-Վազգեն Ազրոյան զույգը զբաղեցրեց 21-րդ տեղը` վաստակելով 44.86 միավոր:

Спорт 14:24 08/01/2008
Армянские фигуристы Анастасия Гребенкина и Вазген Азроян примут участие в чемпионате Европы по фигурному катанию, который состоится с 21 по 27 января в столице Хорватии Загребе.
Как сообщил корреспонденту Panorama.am председатель Федерации фигурного катания Армении Самвел Хачатрян, тренер нашей пары – многократный чемпион мира и олимпийских игр Александр Жулин, постановщик танцев – Людмила Власова. Армению на чемпионате Европы будет представлять также тренер международного класса Ирина Абсалямова.
Анастасия Гребенкина и Вазген Азроян на чемпионате мира 2007 года в Токио завоевали путевку в финал и вошли в список 24 лучших танцевальных пар мира. В номинации “Оригинальный танец” наша пара заняла 21 место, набрав 44.86 очка.