Սպորտ 12:56 08/01/2008
Անաստասիա Գրեբյոնկինա-Վազգեն Ազրոյան պարային գույգը պատրաստվում է Եվրոպայի առաջնությանը: Այն կանցկացվի հունվարի 21-27-ը Խորվաթիայի մայրաքաղաք Զագրեբում:
Panorama.am-ի թղթակցի հետ զրույցում Հայաստանի գեղասահքի ֆեդերացիայի նախագահ Սամվել Խաչատրյանը նշեց, որ զույգի մարզիչն Է օլիմպիական խաղերի և աշխարհի բազմակի չեմպիոն Ալեքսանդր Ժուլինը, պարերի բեմադրիչը` Լ. Վլասովան: Նրա խոսքով, գեղասահքի միջազգային մրցումներում Հայաստանը ներկայացնում Է նաև միջազգային կարգի մրցավար Իրինա Աբսալյամովանը:
Հիշեցնենք, որ Հայաստանի գեղասահորդները Տոկիոյում մարտին կայացած գեղասահքի աշխարհի առաջնությանը նվաճել էին եզրափակիչի ուղեգիր և ընդգրկվել 24 լավագույն պարային զույգերի ցանկում: «Օրիգինալ պար» անվանակարգում Անաստասիա Գերբյոնկինա-Վազգեն Ազրոյան զույգը զբաղեցրեց 21-րդ տեղը` վաստակելով 44.86 միավոր:

OUR FIGURE SCATERS GET READY FOR EUROPEAN CHAMPIONSHIP
Anastasia Grebionkina-Vazgen Azroyan dance couple gets ready for the European championship. It will be held in Croatian capital Zagreb from January 21 to 27.
Samvel Khachatryan, chairman of the Armenian Figure Skating Federation, told Panorama.am that Alexander Julin, multiple world champion and multiple champion of Olympic games, is the coach of the dance couple. In his words, Armenia is represented by a judge of international rank Irinak Absaliamova during the international contests of figure skating.