ԵՐԵՎԱՆԻ ՄԻ ՔԱՆԻ ՏԱՍՆՅԱԿ ԴՊՐՈՑՆԵՐՈՒՄ ՁՄԵՌԱՅԻՆ ԱՐՁԱԿՈՒՐԴՆԵՐԸ ԵՐԿԱՐԱՁԳՎԵԼ ԵՆ
Այսօր Երևանի շուրջ 98 դպրոցների աշակերտների համար ձմեռային արձակուրդները ցրտերի պատճառով երկարաձգվել են: Աշակերտները նախատեսված հունվարի 21-ի փոխարեն կսկսեն դպրոց հաճախել հունվարի 29-ից: Այս մասին Panorama.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց Երևանի քաղաքապետարանի կրթության վարչության պետի ուսումնական գծով տեղակալ Սիլվա Աչոյանը:
Պատճառը, ըստ նրա, դպրոցներում լոկալ ջեռուցման համակարգի բացակայությունն է: Երևանի շուրջ 98 դպրոցներ, որոնք ունեն լոկալ ջեռուցման համակարգ, դասերը սկսել են հունվարի 7-ից: Բաց թողնված դասերը լրացվելու են 3 կամ 4 շաբաթվա ընթացքում` ավելացված դասաժամերի հաշվին
Նա հայտնեց, որ լոկալ ջեռուցման համակարգ չունեցող դպրոցները չեն օգտվում ոչ աշնանային և ոչ էլ գարնանային արձակուրդներից, դրանք գումարվում են ձմեռային արձակուրդներին:
Նշենք,որ հանրապետության տարբեր մարզերում լոկալ ջեռուցման համակարգ չունեցող դպրոցներում դեկտեմբերի 24-ին սկսված արձակուրդները պետք է ավարտվեին հունվարի 21-ին:

WINTER HOLIDAYS CONTINUE IN SEVERAL SCHOOLS
Today the winter holidays should be finished and the classes started. According to Silva achoyan of the Ministry of Education the classes are delayed because of the cold weather. Thus the pupils start their classes from January 29.
According to her the reason of the delay is the lack of local heating system in many schools. Approximately 98 schools which have local heating system started their classes in January 7. The missed classes should be recovered by extra hours.
She also said that the schools which do not have local heating systems have only winter holidays as the spring and autumn ones are added to it.