ԵՐԵՎԱՆԻ ՄԻ ՔԱՆԻ ՏԱՍՆՅԱԿ ԴՊՐՈՑՆԵՐՈՒՄ ՁՄԵՌԱՅԻՆ ԱՐՁԱԿՈՒՐԴՆԵՐԸ ԵՐԿԱՐԱՁԳՎԵԼ ԵՆ
Այսօր Երևանի շուրջ 98 դպրոցների աշակերտների համար ձմեռային արձակուրդները ցրտերի պատճառով երկարաձգվել են: Աշակերտները նախատեսված հունվարի 21-ի փոխարեն կսկսեն դպրոց հաճախել հունվարի 29-ից: Այս մասին Panorama.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց Երևանի քաղաքապետարանի կրթության վարչության պետի ուսումնական գծով տեղակալ Սիլվա Աչոյանը:
Պատճառը, ըստ նրա, դպրոցներում լոկալ ջեռուցման համակարգի բացակայությունն է: Երևանի շուրջ 98 դպրոցներ, որոնք ունեն լոկալ ջեռուցման համակարգ, դասերը սկսել են հունվարի 7-ից: Բաց թողնված դասերը լրացվելու են 3 կամ 4 շաբաթվա ընթացքում` ավելացված դասաժամերի հաշվին
Նա հայտնեց, որ լոկալ ջեռուցման համակարգ չունեցող դպրոցները չեն օգտվում ոչ աշնանային և ոչ էլ գարնանային արձակուրդներից, դրանք գումարվում են ձմեռային արձակուրդներին:
Նշենք,որ հանրապետության տարբեր մարզերում լոկալ ջեռուցման համակարգ չունեցող դպրոցներում դեկտեմբերի 24-ին սկսված արձակուրդները պետք է ավարտվեին հունվարի 21-ին:

В ряде школ из-за холодов продлили каникулы
Зимние каникулы учеников 98 средних школ Еревана продлены в связи с сильными холодами. Об этом в беседе с корреспондентом Panorama.am сообщила заместитель управления образования мэрии столицы Сильва Ачоян.
По ее словам, причина – отсутствие локальных отопительных систем в этих школах. В тех школах города, где есть отопление, занятия начались еще 7 января. Пропущенные занятия ученики закрытых сейчас школ наверстают на дополнительных занятиях в течение трех или четырех недель. В этих школах не было осенних и не будет весенних каникул – они присоединены к зимним каникулам.
Напомним, что каникулы в тех школах республики, где нет локального отопления, начались 24 декабря и должны были завершиться 21 января.