Մշակույթ 11:40 26/01/2008
Այս տարի հայ մշակույթի հետ կծանոթանան աշխարհի մի քանի երկրներ: «Հայաստանի մշակույթի օրեր կանցկացվեն Ղազախստանում, Ուկրաինայում, Գերմանիայում, սկանդինավյան երկրներում»,-այդ մասին Panorama.am-ի թղթակցին հայտնեց մշակույթի նախարարության հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պետ Գայանե Դուրգարյանը:
Ինչպես նշեց նա, մենք էլ հնարավորություն կունենանք ծանոթանալ այլ երկրների մշակույթներին ավելի մոտիկից: «Հայաստանում անցկացվելու են Իրանի, Գերմանիայի մշակույթի օրեր, սկանդինավյան երկրների շաբաթ»,-ասաց Գ. Դուրգարյանը:
Նշենք, որ նախորդ տարի հայկական մշակույթը ներկայացվել է Բելոռուսում, Իտալիայում, Չինաստանում, իսկ Հայաստանում` Բրազիլիայի, Իտալիայի, Գերմանիայի, Եգիպտոսի, Կորեայի մշակույթի օրեր:

Культура 12:48 26/01/2008
Ряд стран ознакомятся в этом году с армянской культурой. Как сообщила корреспонденту Panorama.am начальник отдела по связям с общественностью Министерства культуры Армении Гаяне Дургарян, Дни армянской культуры пройдут в Казахстане, Украине и Германии.
Согласно источнику, жители нашей страны также будут иметь возможность ближе познакомиться с культурой других народов. Так, в Армении пройдут Дни культуры Ирана, Германии и неделя скандинавских стран.
В прошлом году армянская культура была представлена в Беларуси, Италии, Китае, а в Армении прошли Дни культуры Бразилии, Италии, Германии, Египта и Кореи.