Մշակույթ 12:42 26/01/2008
Հուվարի 30-ից մինչև մարտի սկզբները հայտնի հայ ռեժիսոր Սերգեյ Փարաջանովի աշխատանքները ցուցադրվելու են Ուկրաինայի ազգային թանգարանում: Այդ մասին Panorama.am-ի թղթակցի հետ զրույցում հայտնեց Սերգեյ Փարաջանովի տուն-թանգարանի փոխտնօրեն, գլխավոր ֆոնդապահ Վիգեն Բարխուդարյանը: Նրա տեղեկացմամբ, ցուցահանդեսին ներկայացվելու են 55 աշխատանքներ` ֆիլմերի-էսքիզներ, կոլաժներ, տիկնիկներ, գծանկարներ, գլխարկները և այլն:
«Հրավեր ստացել ենք ուկրաինական կողմից: Ցուցադրության կազմակերպումը հնարավոր դարձավ մեր և բոլոր ֆինանսական ծախսերն իր վրա վերցրած ուկրաինական պրոդյուսերական ընկերության միջև կնքված եռակողմ համաձայնագրի շնորհիվ»,-ասաց Վ. Բարխուդարյանը:
Նրա խոսքով, սպասելիքները մեծ են, քանի որ հայ ռեժիսորի արվեստին շատերն են ծանոթ: Վիգեն Բարխուդարյանը վստահ է, որ ցուցադրությունն այցելուների պակաս չի ունենա:

Culture 14:10 26/01/2008
From January 30 to early March, the works of famous Armenian producer Sergei Parajanov will be exhibited in the National Museum of Ukraine, Vigen Barkhudaryan, deputy director of Sergei Parajanov House Museum, told Panorama.am. In his words, 55 works will be exhibited, among them film-sketches, puppets, drawings, hats and others.
“We have received an invitation from the Ukrainian party. The exhibition was possible thanks to a tripartite agreement between us and a Ukrainian producer company that is in charge of all financial expenditures,” Barkhudaryan said.